To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórzanka Natalia Filończuk zagra w Katarze

Jeleniogórzanka Natalia Filończuk zagra w Katarze

Młoda (rocznik 2001) wychowanka KPR-u Jelenia Góra, obecnie w zespole Piłki Ręcznej Koszalin z kobiecej halowej Superligi, bramkarka Natalia Filończuk pojedzie do Kataru na I Igrzyska Sportów Plażowych 2019. Wczoraj, 8 października, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się ślubowanie członków reprezentacji Polski. 

Nominacje wręczył sekretarz generalny PKOl. Adam Krzesiński. Natalia zagra w meczach plażowej piłki ręcznej w narodowej drużynie trenera Marka Karpińskiego. Jego asystentką jest Alicja Łukasik, która krótko prowadziła KPR w kobiecej ekstraklasie. Kibicom jeleniogórskim z dobrych występów znana jest ponadto Iwona Niedźwiedź. Reprezentacja liczy dziesięć piłkarek. Warto przypomnieć, że dwa lata temu w Zagrzebiu podopieczne Marka Karpińskiego osiągnęły historyczny sukces. Zostały wicemistrzyniami Europy w piłce ręcznej plażowej. Teraz w Katarze Natalia Filończuk z koleżankami powalczy o pierwszy dla naszego kraju historyczny medal w I Igrzyskach Sportów Plażowych.

Łącznie nominacje odebrało 22 polskich zawodniczek i zawodników. Wystartują w żeglarstwie (kite-fail), siatkówce plażowej, pływaniu na otwartym akwenie, triathlonie (aguatlon) i w piłce ręcznej kobiet.

Utalentowana bramkarka Natalia Filończuk z drużyną KPR-u zdobyła brązowe medale w mistrzostwach Polski juniorek, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i w mistrzostwach Dolnego Śląska. W Superlidze zadebiutowała już w wieku 15 lat. W sezonie 2018/2019 zagrała w 25 meczach i zdobyła dwie bramki. Wielokrotnie wyróżniano ją w meczach mistrzowskich.     

Komentarze (4)

Brawo Natalia

Gratulacje !!!!

Karpiński tez jeleniogórzanin

dobrze że nie Ukrainiec !