To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórzanie pobiegną w światowym czempionacie

Jeleniogórzanie pobiegną w światowym czempionacie

Reprezentacja z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze wystartuje w drużynowych mistrzostwach świata w biegach na orientację. W ekipie, której opiekunem jest nauczyciel wf-u Roman Zieliński z mapą i kompasem pobiegną Jakub Jończy, Jakub Zaleski, Szymon Jurczak i Adrian Sobiński. Cała czwórka to zawodnicy MKS-u „Paulinum” szkolona przez trenerów Daniela Jończego i Romualda Ożarskiego.

- Bezpośrednim realizatorem działań związanych z wyjazdem jest Szkolny Związek Sportowy – członek ISF, który zorganizował ogólnopolskie eliminacje i wytypował reprezentację Polski. Liczy ona około 40 zawodników i zawodniczek. Jeleniogórska drużyna jako sztafeta męska wystartuje w kategorii M1 – mówi Sylwia Żelazna.

Wyjazd biegaczy na orientację z ZSO - MKS „Paulinum” na wielkiej rangi sportowej imprezę – MŚ, do estońskiego Otepaa sfinansowano ze środków własnych. Organizatorzy nie pokrywają żadnych kosztów. Zgromadzenie pieniędzy umożliwiający start w mistrzowskiej imprezie, podobnie jak w poprzednich trzech wyjazdach, było dużym wyzwaniem. Dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry, spółce Wodnik, klubowi Rotary, firmie Jelenia Plast i Termom Cieplickim udało się zebrać 20 tysięcy złotych. 

Komentarze (1)

Romek, jesteś wielki! Naprawdę spoko wuefista!