To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu znów zagrają

Na dobry początek Marek Napiórkowski i Artur Lesicki zaprezentują program z płyty „Celuloid”

JGJ Festival to już impreza o ugruntowanej renomie. Świetni muzycy pochodzący z Jeleniej Góry zaprezentują swój nowy materiał, a w kolejne wieczory towarzyszyć im będą zaproszone gwiazdy. Festiwal potrwa od 10 do 14 listopada.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki w czasie JGJ zaprezentują utwory z płyty „Celuloid”. To ich pierwsza nagrana w duecie płyta i prawdziwa gratka. Ci najlepsi gitarzyści jazzowi w Polsce sięgają po znane tematy filmowe i prezentują je po swojemu. Warto przyjść i zobaczyć, jaki jest efekt zderzenia kompozycji mistrzów muzyki filmowej z wrażliwością znakomitych jazzmanów z Jeleniej Góry. Na płycie znajdziemy motyw muzyczny z „Lalki” (A.Kurylewicz), „Pożegnania z Marią” (T.Stańko), „Wojny domowej” (J. ”Dudusia” Matuszkiewicz), „Prawa i pięści” (K.Komeda), „Człowieka z żelaza” (A.Korzyński) i „Death and the Maiden: Roberto's Last Chance” (Wojciech Kilar. Program uzupełniają utrzymane w filmowym klimacie kompozycje samych wykonawców. Marek Napiórkowski dołożył „Celuloid”, utwór, którego tytuł jest zarazem tytułem krążka. Wkład Artura Lesickiego to utwór „Crazy Script”. Ci, którzy z jakichś powodów nie będą w stanie wysłuchać koncertu w sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, już teraz mają możliwość zakupu płyty „Celuloid”. Dodajmy dla porządku, że większość partii zagranych zostało (na płycie a wkrótce na koncercie) z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie. Słychać też dźwięki gitary dwunastostrunowej, minimartina, charango i gitar elektrycznych.

JGJ Festival rozpocznie się 10 listopada. O godz. 19 w Filharmonii Dolnośląskiej Marek Napiórkowski i Artur Lesicki zaprezentują program z płyty „Celuloid”. Po jednodniowej przerwie, 12 listopada ( godz.19.) na scenie FD zobaczymy Annę Marię Jopek, której towarzyszyć będzie Marek Napiórkowski oraz Pedro Nazaruk (instrumenty różne). Trzeci festiwalowy dzień (14 listopada, godz. 19.) wypełni koncert Kuby Badacha. Wraz z nim wystąpią: Artur Lesicki, Piotr Mania (fortepian), Patryk Stachura (bass) oraz Sebastian Frankiewicz (perkusja).

 

JGJ 15-plakat_m.jpg

Komentarze (1)

Nowatorski Program JGJ 2016 przedstawi się następująco:
wtorek: Marek Napiórkowski trio
czwartek: Marek napiórkowski i Ptaszyn wróblewski
Sobota: Artur Lesicki i Marek napiórkowski