To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórscy nauczyciele najlepsi w strzelaniu

Jeleniogórscy nauczyciele najlepsi w strzelaniu

Świetnie spisała się nasza ekipa w ogólnopolskim memoriale strzeleckim im. Władysława Wawrzynowskiego rozgrywanym na strzelnicy kulowej „Polonia” w Jeleniej Górze. Drużyna w składzie Urbański – Judka, Szustak zajęła pierwsze miejsce. Organizatorem był Związek Nauczycielstwa Polskiego.


ZOBACZ ZDJĘCIA

Władysław Wawrzynowski w latach 70 zajmował się sportem, turystyką i sprawami artystycznymi w zarządzie głównym, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. Początkowo strzelecki memoriał odbywał się w Warszawie, gdzie mieszkał W. Wawrzynowski, ale z czasem impreza przeniosła się do Jeleniej Góry. Zawody odbywały się na zasadzie oddawania strzałów z KBKS-u do tarcz z odległości 50 metrów w ciągu 15 minut. Zawodnicy strzelali indywidualnie oraz w drużynie (zespoły trzyosobowe)

- W tym roku oceniam poziom tak na 4+. Strzelanie odbywa się z tzw. wolnej ręki, bez podpórki, a więc jest trudniej. Zaskoczony jestem poziomem zawodników z Jeleniej Góry, którzy wyśrubowali fantastyczny wynik. Tu strzelają nauczyciele pracujący i ci już na emeryturze – mówi Jan Smolira, członek zarządu głównego.

Dla uczestników, którzy przyjechali m.in. ze Szprotawy, Wrocławia, Wałbrzycha, Oławy, Polkowic, Góry, a nawet Torunia nie ważny były wynik. Liczyło się to, że mogą się oni spotkać ze swoimi znajomymi i powspominać stare czasy.
- To jest sport który ja uprawiałam jako młoda dziewczyna i po prostu jest okazja do spotkania się z kolegami i koleżankami z całej Polski. Tu nie chodzi o wynik, tu chodzi o integrację. Traktuje to jako zabawę, a jak wpadnie medal to będzie to miły dodatek – mówi Marzena Sienkiewicz – Ryczkowska z Zielonej Góry.

W tym roku mocna reprezentacja przyjechała ze Szprotawy. Aż 13 osób wzięło udział w zawodach, dzieląc się na kilka zespołów.
- Jesteśmy bardzo zgrani i dlatego aż w takiej licznie przyjechaliśmy – mówią Jola Wardziak i Ania Dzimba, debiutujące w zawodach strzeleckich na co dzień pracujące jako przedszkolanki w Przedszkolu Komunalnym nr 2 w Szprotawie. - Staramy bawić się, a nie rywalizować no i przede wszystkim optymizm. Strzelało się nam bardzo dobrze, ręka trochę boli, ale było warto. To nasza odskocznia od pracy w przedszkolu – dodają.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Jeleniej Góry III, przed Szprotawą IV (Wardziak, Dziamba, Kosmala) i Toruniem (Brożek, Borkowska, Dejewski). Pozostałe zespoły z Jeleniej Góry – ekipa 1 (Chmiel, Drapiej, Rząsa), ekipa 2 (Jaworski, Samadowa, Okińczyc) ,ekipa 4 (Fitobór, Werkowski, Tortora) zajęły odpowiednio VIII, XIII i XII miejsce. W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Agnieszka Kupczak z Oławy, przed Beatą Wierzbicką ze Szprotawy III i Beatą Dziatkiewicz z Polkowic. Wśród mężczyzn triumfował Roman Dejewski z Torunia przed jeleniogórzaninem Andrzejem Szustakiem i Marcinem Kosmalą ze Szprotawy.

- W Jeleniej Górze jest kilka osób, który od najmłodszych lat szczepią strzeleckiego bakcyla. Mój nauczyciel Marian Stebelski czy prowadzący zajęcia w Loku – Waclaw Dadaczyński to osoby, które się na tym znają. To jest efekt ich pracy – mówi Andrzej Szustak z Jeleniej Góry.

- Dla mnie to bardzo fajna zabawa, gdzie można poznać ludzi z innych szkół. To odskocznia od codzienności. Nie bardzo mi poszło, ale myślę, że dla zabawy warto było spróbować – podsumowała trenerka szczypiornistek KPR-u i nauczycielka szkoły podstawowej nr 11, Dila Samadowa biorąca udział w zawodach.

Organizatorzy zapraszają na imprezę strzelecką do Borowic, gdzie w dniach 16-18 września odbędą się zawody związkowe pod nazwą Rajd Sudety. Przewidują oni ponad 400 uczestników w całej Polski.


Klasyfikacja końcowa:

Jelenia Góra III - 205
Szprotawa IV - 189
Toruń 185
Szprotawa I - 183
Szprotawa III - 168
Szrotawa II - 155
Świebodzice - 145
Jelenia Góra I - 142
Oława - 140
Wrocław - 124
Polkowice - 122
Jelenia Góra IV - 113
Jelenia Góra II - 111
Góra - 100
Wałbrzych 76
Jeleniogórscy nauczyciele najlepsi w strzelaniu
Jeleniogórscy nauczyciele najlepsi w strzelaniu

Komentarze (2)

No bawiliśmy się świetnie:) Fajna zabawa, świetna ekipa.
Pozdrawiam wszystkich uczestników
Jola ze Szprotawy

nie wchodzić w drogę...