To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jelenia Góra przeszła do historii

Jelenia Góra przeszła do historii

Tłumy jeleniogórzan ustawiły się dzisiaj w kolejce po znaczek Poczty Polskiej z wizerunkiem naszego miasta. - Jest bardzo ładny – mówili ludzie.

Tłumy czekały na rozpoczęcie sprzedaży znaczka pocztowego. Fot. robTłumy jeleniogórzan ustawiły się dzisiaj w kolejce po znaczek Poczty Polskiej z wizerunkiem naszego miasta. - Jest bardzo ładny – mówili ludzie.


- Nie mogłem przepuścić takiej okazji – powiedział nam Grzegorz Jędrasiewicz, pracownik BWA, który jako jeden z pierwszych nabył nowy znaczek. - Wziąłem dzisiaj dzień wolny w pracy, żeby spokojnie stanąć w kolejce.

Jak mówi, już od rana wyglądał z okna swojego mieszkania na stoisko Poczty Polskiej na placu Ratuszowym.
Tuż przed południem w kolejce stało już blisko sto osób. - Wysłała mnie mama. Sama nie mogła przyjść, bo jest w pracy – powiedział nam Michał Szlachetka z Jeleniej Góry. Kupił kilka znaczków oraz kopert.

- Nie jestem wprawdzie kolekcjonerką, ale warto mieć taką pamiątkę – powiedziała z kolei Maria Kurek. Oprócz zakupów filatelistycznych, zrobiła sobie też zdjęcie przy plakacie znaczka. - Mam cztery jelenie, chcę też mieć znaczek – powiedziała.

- Jesteśmy jednym z 19 miast w Polsce, które zaistniały na znaczkach pocztowych. I jedynym na Dolnym Śląsku – podkreślił prezydent Marek Obrębalski. - To miły gest ze strony Poczty Polskiej, że nas umieściła w kolekcji Miasta Polskie.

Co zrobić, żeby zaistnieć na znaczkach? - Przede wszystkim w danym mieście musi być jakaś ważna i udokumentowana rocznica – tłumaczy Piotr Dziadek, dyrektor oddziału regionalnego PP we Wrocławiu. - Potrzeba jeszcze trochę szczęścia.

Jak mówi, z dzisiejszym dniem Jelenia Góra na stałe wpisała się do historiinaszego kraju. - Znaczki mają sporą wartość filatelistyczną. Niektóre przetrwały po 150 a nawet i 200 lat.

Znaczek 900 lat Jeleniej Góry ma nominał 3,65 zł czyli tyle, ile trzeba zapłacić za list polecony. Przedstawia pomnik Neptuna oraz ratusz. Do nabycia jest także koperta z wicerunkiem zamku Chojnik. Te gadżety można nabyć w punktach Poczty Polskiej w całym mieście. Z kolei tylko w namiocie poczty na placu Ratuszowym można podbić stempel z herbem miasta i dzisiejszą datą. Stempel można podbijać jedynie dzisiaj.Prezydent Marek Obrębalski

Samorządowcy tłumnie przybyli na plac Ratuszowy. Fot. rob
Jelenia Góra przeszła do historii
Jelenia Góra przeszła do historii

Komentarze (2)

:woohoo:

prosze panow moze wreszcie wezma sie panowie do roboty bo to miasto w smieciach ginie a wy tylko swietujecie no moze snieg spadnie to ten caly syf przykryje