To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Japoński Dzień Dziecka pod Karkonoszami

Japoński Dzień Dziecka pod Karkonoszami

Położony w Przesiece na wysokości 600 m n.p.m Ogród Japoński SIRUWIA zaprasza na japoński Dzień Dziecka Kodomo-no hi w sobotę 2 czerwca 2018. W programie, oprócz zwiedzania orientalnego ogrodu, którego szczególną atrakcją jest małe muzeum z wystawą „Samuraj – rycerz danej Japonii” prezentującą bogatą kolekcję oręża i zbroi japońskich samurajów, także wiele dodatkowych propozycji – warsztaty, gry, zabawy.

Kodomo-no Hi to święto wszystkich dzieci. Obchodzone jest także w Japonii jako dzień wdzięczności dla rodziców za ich czułą opiekę i troskę. Właśnie wtedy wiesza się w Japonii powiewające na wietrze papierowe karpie, które są symbolem siły woli i odwagi w stawianiu czoła przeciwnościom. Najczęściej spotykany jest czarny karp (Magoi) reprezentujący ojca, czerwony (Higoi) – matkę, oraz mniejsze rybki symbolizujące potomków danej rodziny. Karpie, samuraje, dęby, bambusy czy irysy - symbole tego dnia są wyobrażeniem męskiej siły i waleczności.
Podczas czerwcowego święta w Siruwii spotkać będzie można też japońskiego wojownika – Samuraja, którzy pokonał czas oraz przestrzeń i prosto z epoki EDO przeniesie się w tutaj na spotkanie z wszystkimi, którzy zechcą go poznać.
Tego dnia wszystkie dzieci są honorowymi gośćmi Ogrodu (wstęp wolny).

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 29 maja 2018 r.

Komentarze (1)

Ah byliśmy z naszymi pocie****i! Świetnie zorganizowane