To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

IX kolejka I ligi: rewelacyjne Kolegium

IX kolejka I ligi: rewelacyjne Kolegium

W IX kolejce pierwszej ligi futsalu, Kolegium Karkonoskie w szlagierowym spotkaniu pokonało Pizzerię Carlitos 4:2.

Początkowe minuty spotkania były bardzo wyrównane. Oba zespoły nie chciały szybko stracić bramki i wzajemnie się "badały". Jako pierwsi, bramkę strzelili zawodnicy Kolegium Karkonoskiego, którzy po odgwizdanym faulu na ich zawodniku zbytnio nie kombinowali, padł strzał z dystansu, którego nie zdołał obronić bramkarz Pizzerii.

Studenci poszli za ciosem i szybko zdobyli drugiego gola. Zawodnicy Carlitosu za wszelką cenę chcieli zdobyć kontaktową bramkę, atakowali zbyt dużą liczbą zawodników, a to zemściło się aż dwoma bramkowymi kontratakami. W rezultacie na pięć minut przed końcem spotkania Kolegium prowadziło już, trzeba przyznać niespodziewanie, aż 4:0. Taka przewaga uśpiła jednak zbytnio ich defensywę, która w przeciągu niecałych dwóch minut dała sobie strzelić dwie bramki. Sprokurowało to bardzo zażartą i emocjonującą końcówkę, w której Pizzeria Carlitos nie zdołała zniwelować strat. Ostateczny wynik tego niezwykle emocjonującego spotkania brzmi 4:2 dla Kolegium. Było to zdecydowanie jedno z najlepszych spotkań w tegorocznej edycji JLH.

W innym meczu, po bezbarwnym spotkaniu Pub Gol Jelenia Góra zremisował z Restauracją u Ducha Gór 1:1. Prowadzenie zdobyli ci drudzy, jednak po przypadkowej akcji Pub Gol wyrównał. Przez dalszą część spotkania mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Udało się to na pięć sekund przed końcem Pub Golowi, jednak sędzia słusznie nie uznał zdobytej w nieprawidłowy sposób bramki.

Wyniki IX kolejki I ligi:

Pizzeria Carlitos – Kolegium Karkonoskie 2-4
bramki: Walczak, Kowalski oraz Stankiewicz, Kotarba, Kołodziejczyk, Michalkiewicz

Pub Gol – Duch Gór 1-1
bramki: Bakaszyński oraz Wdowiak

KKS I Jelenia Góra – Jeżów Sudecki 7-2
bramki: Nowiński 2, Paszkowski, Rudnicki, Fila, Kozan, Kościński oraz Poręba, Gałuszka

Chojnik Jelenia Góra – Lambert Auto-Komis 4-3
bramki: Michałek 3, Smolak oraz Biskupski 2, Pietrzykowski

Krycha Chadży – JSS Gwardia 3-1
bramki: Wichowski, Gawlik, Bińczyk oraz Kata

Endico – Uniwersytet Ekonomiczny 3-4
bramki: Ciszewski, Szczotka 2 oraz Adamczyk 3, Kruszelnicki

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ