IV liga. Włókniarz wyszedł z dołka

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Włókniarza Mirsk. Pokonali dzisiaj na wyjeździe outsidera Chojnowiankę 3:0 i opuścili strefę spadkową. Niżej podajemy komplet wyników 15. kolejki IV ligi.

– To był bardzo trudny, nerwowy mecz. Graliśmy dobrze i mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale dopiero w końcówce ostatecznie rozstrzygnęliśmy losy tego pojedynku – powiedział grający trener i zarazem strzelec dwóch goli Jarosław Wichowski.
Pierwszego strzelił w 12. minucie. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, choć zawodnicy z Mirska przeważali. Tuż po przerwie mógł paść przecudnej urody gol. – Zauważyliśmy, że bramkarz Chojnowianki wysoko wychodzi z bramki – mówi J. Wichowski. Rozpoczynając drugą połowę „Wicher” zagrał do Bartosza Morzeckiego a ten niemal ze środkowej linii próbował przelobować goalkipera gości. Piłka minęła bramkarza, ale.. odbiła się od poprzeczki.
Po chwili zachwytu znowu wróciły nerwy. W 63. minucie czerwoną kartkę za odepchnięcie rywala zobaczył Serkies – lider gospodarzy, który akurat zanotował słabszy występ. Wciąż jednak nie dawało to Włókniarzowi pewnego zwycięstwa. – Wiedzieliśmy, że Chojnowianka potrafi grać w osłabieniu, wygrała przecież z Olimpią grając w 9-ciu – przypomniał J. Wichowski. W tym meczu historia ta się nie powtórzyła: trener Mirska w 87. minucie podwyższył na 2:0 a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Krawczyk.
Dzięki trzem zwycięstwom z rzędu Włókniarz z ostatniego miejsca w tabeli awansował na 12. pozycję i jest tuż nad strefą spadkową.
Mistrzem jesieni, zgodnie z oczekiwaniami, zostały rezerwy Miedzi Legnica, które dzisiaj rozgromiły aż 9:0 Granicę Bogatynia. To nie koniec emocji w IV lidze. Za tydzień zostanie rozegrana pierwsza kolejna rundy rewanżowej.
Chojnowianka Chojnów – Włókniarz Mirsk 0:3 (0:1)
bramki: Wichowski x2, Krawczyk