To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Informacja turystyczna już czynna

FOT. UMJG

Ponownie została otwarta Informacja Turystyczna przy placu Ratuszowym  6/7 w Jeleniej Górze.

Krótka przerwa w działalności IT spowodowana była przejęciem instytucji przez samorząd jeleniogórski od Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Informacja Turystyczna jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9 – 17, a w niedzielę od godz. 10 do 15. Kontakt: Jelenia Góra – tel. 601 507 885, Cieplice (Plac Piastowski 36) – tel. 661 566 226.

 

Jak informuje portal UMJG, miejsce uległo sporej metamorfozie, by dostosować się do rosnących potrzeb turystów. W ubiegłym roku punkt „it” przy pl. Ratuszowym odwiedziło ponad 22 tys. osób. Pytali o trasy wycieczkowe, atrakcje turystyczne, połączenia komunikacyjne, a także o lokalizację bankomatów konkretnych banków, szaletów, godziny rozpoczynania nabożeństw w różnych kościołach i wiele innych praktycznych rzeczy.

Komentarze (2)

Po co miastu informacja turystyczna? Skoro miasto, kompletnie nie jest zainteresowane w promowaniu turystycznym Jeleniej Góry. Wystarczy przejść się na okoliczne wzgórza, dawnej przyjmowano w te okolice rzesze turystów a obecnie jeden wielki śmietnik, chwaty samosiejki i nic więcej, punkty widokowe zdewastowane. Mowa tutaj o Wzgórzach ciągnących się od dworca kolejowego do MZK, wzgórze Parkowa, Partyzantów, Zamkowe, Paulinum, Skalista itd. Pan prezydent nie jest chyba zainteresowany Jelenią Górą i jego rozwojem a szkoda, można byłoby podnieść budżet miasta, tylko po co?.

A prezydent sra pieniędzmi, co nie? Rzesze turystów? Szczególnie trzecia rzesza... Idź sobie pobiegaj, nie produkuj się tutaj.