Igrzyskowe medale MKL „12”

Ponad 600 lekkoatletów z całej Polski rywalizowało w Siedlcach w 22. Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Pięcioosobowa ekipa MKL „12” Jelenia Góra zdobyła trzy medale. Podopieczni trenera Marka Przeorskiego poprawili też rekordy życiowe w kilku konkurencjach.

W kategorii młodzików U-16 Piotr Szumowski wywalczył „srebrny” tytuł w skoku wzwyż wynikiem 162 (rekord życiowy) i brązowy krążek w biegu na 300 metrów z czasem 37,93 sekundy (rekord życiowy). W kategorii juniorów młodszych U-18 srebrny medal w skoku wzwyż rezultatem 166 cm zdobyła Julia Turkiewicz.

W biegu na 100 m (13,28 sek,.) i na 200 m (27,38 sek.) na siódmym miejscu sklasyfikowano Ninę Żabierek. „Życiówkę” w biegu na 200 m (24,47 sek.) ustanowił Mateusz Barszczewski (9. lokata). Ten sam zawodnik był ósmy w biegu na 100 m wyrównując rekord życiowy 12,09 sekundy. Na tej samej pozycji bieg na 400 m w czasie 54,21 sek. ukończył Szymon Jarosz.