To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Hotel Mercure na nowo

Hotel Mercure na nowo

Trzygwiazdkowy hotel Mercure w Jeleniej Górze zmienił się nie do poznania. Mogli się o tym przekonać goście zaproszeni na specjalny Zimowy Cocktail połączony z prezentacją zmodernizowanych wnętrz. 

Prawie rok temu nowym właścicielem hotelu Mercure został Krzysztof Kasprzyk, współwłaścicielką Sylwia Respondek. Oboje przybyli na czwartkową, wieczorną imprezę. Obiektem zarządza teraz spółka Hotele DeSilva, która w Polsce posiada 14 hoteli dla klientów biznesowych i turystycznych. Jeleniogórski obiekt wybudowano w 1988 roku, w rekordowym tempie 12 miesięcy. W ciągu 28 lat w 188 pokojach gościło ponad półtora miliona osób. Dominowali goście zagraniczni (około 80 procent), z niemieckich grup zorganizowanych oraz klienci biznesowi z Niemiec, Danii, Austrii, Anglii, USA i Rosji. Goście mieli spore oczekiwania. Zmiana właścicieli dała nowy impuls.

Roboty w ekspresowym tempie trwały dwa i pół miesiąca, dniem i nocą. Hotel funkcjonował nieprzerwanie. Zmiany są zaskoczeniem nawet dla pracowników. Czasem sami nie dowierzają. Jest pięknie i nowocześnie – mówi odpowiedzialny za jakość hotelu Mercury i za kontakty z gośćmi Krzysztof Kruk.

Zmienił się wystrój sali konferencyjnej, holu, recepcji, korytarza, restauracji i baru. Dominują kamień, szkło, nowe meble i lampy. Sukcesywnie modernizowane będą wszystkie pokoje. Nowa szefowa gastronomii z Krakowa, Joanna Kasprzycka, w nowym menu proponuje ciekawe, różnorodne i zdrowe dania. Duże zmiany nastąpią też wkrótce w hotelu Skalny w Karpaczu.
Podczas Zimowego Cocktailu nie zabrakło wrażeń artystycznych, tańców i niespodzianek. Koncertował multiinstrumentalista, wirtuoz skrzypiec Bogdan Korejsza. Płeć piękną reprezentowały dziewczęta z finałowej gali Miss Polski, Paloma Żochowska i Marta Kaczmarczyk.
To było udane nowe otwarcie ważnego obiektu turystycznego zlokalizowanego w sercu Kotliny Jeleniogórskiej. 

Hotel Mercure JG (1).JPG
Hotel Mercure JG (2).JPG
Hotel Mercure JG (3).JPG
Hotel Mercure JG (4).JPG
Hotel Mercure JG (5).JPG
Hotel Mercure JG (6).JPG
Hotel Mercure JG (7).JPG
Hotel Mercure JG (8).JPG
Hotel Mercure JG (9).JPG
Hotel Mercure JG (10).JPG
Hotel Mercure JG (13).JPG
Hotel Mercure JG (14).JPG
Hotel Mercure JG (15).JPG
Hotel Mercure JG (16).JPG
Hotel Mercure JG (17).JPG
Hotel Mercure JG (18).JPG
Hotel Mercure JG (19).JPG
Hotel Mercure JG (20).JPG
Hotel Mercure JG (21).JPG
Hotel Mercure JG (22).JPG
Hotel Mercure JG (23).JPG
Hotel Mercure JG (24).JPG
Hotel Mercure JG (25).JPG
Hotel Mercure JG (26).JPG
Hotel Mercure JG (27).JPG
Hotel Mercure JG (28).JPG
Hotel Mercure JG (29).JPG
Hotel Mercure JG (30).JPG
Hotel Mercure JG (31).JPG
Hotel Mercure JG (32).JPG
Hotel Mercure JG (33).JPG
Hotel Mercure JG (35).JPG
Hotel Mercure JG (36).JPG
Hotel Mercure JG (37).JPG
Hotel Mercure JG (38).JPG
Hotel Mercure JG (39).JPG
Hotel Mercure JG (40).JPG

Komentarze (28)

Artykuł o liftingu hotelu a większość zdjęć pokazuje uczestników bankietu.Nie widać aby i one były też po liftingu.

I jak zwykle jeleniogórska "jelita" na darmowym żarełku i jak zwykle obiecanki cacanki właścicielom.

a ty znowu spóźniłaś się na wyżerkę i teraz głodna, sfrustrowana, z pustymi jeeelitami wypuszczasz swoje żałosne gazy w necie, jak to masz w zwyczaju?

Jakiegoś szału nie widzę, a w paru hotelach już byłem. Swoją drogą przeginacie. Zdjęcie 38 pokazuje zwykłych gości hotelowych, którzy wchodzą sobie do środka. Facet ewidentnie niezadowolony, że jakiś paparazzi amator robi mu zdjęcie znienacka. Rozumiem, że zgoda była? Bo jeśli nie, to wiecie, że możecie się nie wypłacić? Skąd pewność, że to np. nie jest jakiś młody kasiasty biznesmen, który wziął sobie panienkę do hotelu, a teraz pociągnie was za portfel za to, że ujawniliście jego tajemnice? Myślcie ludzie... Aparat nie służy do tego, żeby obracać się wokół własnej osi i trzepać w spust migawki na prawo i lewo.

sprawiasz wrażenie z lekka sfrustrowanego kolesia, co "w paru hotelach już był" - kolesia, który ma ciśnienie na zrobienie shit-pierda do każdego newsa "jaki-to-ja-jezdem-genialny-i-zorientowany-w-temacie". Klawiatura niekoniecznie służy do leczenia swoich kompleksów, julku.

Pouczający ton pod komentarzem ilony, a potem pod moim, na pewno nie zrobi z ciebie "fajnego kolesia", więc daruj sobie.

Czy ty o nicku "the" jesteś jednym z właścicieli tego obiektu, że tak nerwowo reagujesz na krytykę wystroju hotelu? Jak tak, to nie świadczy to dobrze o przybytku i robisz sobie tylko antyreklamę takimi zdechłymi pokazówkami słownymi.

"właścicielem hotelu Mercure został Krzysztof Kasprzyk, współwłaścicielką Sylwia Respondek"
Troche do dziwne.
Nie jest tak, ze jezeli jest wspolwlasciciel to druga osoba nie jest wlascicielem bo nie ma 100%? Jest rowniez wspolwlascicielem.

No ten dywan w jadalni naprawde..... szkoda.
No I na zdjeciu 13 dwie na stanie .... Sorry Jak to nie prawda.

ludzie nie można ciągle marudzić to jest już nudne.
Prywatny inwestor zainwestował w naszym mieście pieniądze podniósł standard leciwego hotelu, brawa i jeszcze raz brawa ,wszyscy którzy inwestują pieniądze w Jeleniej Górze zaslugują na szacunek i mają prawo
na tzw. michę zaprosic kogo chcą.

mam 45% słowo to ważne szpital trzeba zdrowy ale uwagi słabo znak pogoda działa darmo tajemnice. wstyd się koniec pa

nie bawi Ania to koniec pa zakochany nie chce Ania zdrada pa

jestem biedny ładnie niesłyszący A król symbol i biznes firma na świecie i najbogatszy legendy tajemnice koniec

zakaz budżet i impuls to koniec

Ładnie. Gdyby jeszcze ktoś przeszkolił obsługę recepcji żeby mówili "dzień dobry" , albo chociaż odpowiadali... Kiedyś bywałem często i słabo to wyglądało.

Hotel jest budynkiem użytecznościpublicznej i można w nim robić zdjęcia z widokiem ogólnym. Nie można robić zdjęć, gdzie głównym widokiem jest osoba. Na takie zdjęcie trzeba mieć zgodę. Przyjeżdżając do obiektu użyteczności publicznej z kochanką podejmujesz ryzyko ujawnienia wizerunku. Nikt cię o zdanie nie musi pytać.
Prawo jest takie, że każdy może dochodzić swoich praw przed sądem jeżeli czuje się poszkodowany. A kasę zbijają prawnicy i się śmieją bo każda ze stron zazwyczaj ich wynajmuje.

Bzdura. W miejscu publicznym możesz robić zdjęcia zgromadzenia lub funkcjonariuszy publicznych i osób powszechnie znanych. 2 osoby (a właściwie jedna, bo druga jest nieidentyfikowalna) to nie jest zgromadzenie. Nie są to też osoby powszechnie znane. Nie ucz mnie prawa autorskiego ani prasowego, bo nie wiesz z kim rozmawiasz. Poza tym, wypowiadaj się pod postem, do którego się odnosisz, a nie kilka linijek niżej.

Styl typu IKEA. No to taki niski pułap . Myślałem , że 3 gwiazdki coś oznaczają, a tutaj kiszka taka. W dzisiejszych czasach hotel powinien mieć to coś, a tutaj nie ma tej iskierki - tak mają w domach ci co się w IKEI zaopatrują.

Zalinkuj parę fotek do swojej iskierkowatej wysokopułapowej meganorki. Znajomki szukają w JG na airnbnb fajnej miejscówki na maj, jeśli nie jesteś troll-szzmatą i masz jakiś konkret to zapodaj fotki, a jak nie, to nie wymądrzaj się przemądrzała cioto.

Tego ****skiego i wulgarnego szczekania to mamusia cię nauczyła?
Muszę cię zmartwić , ale moje mieszkanie jest w stylu antycznym i wszystko ma swój gust. Twoi znajomi mogą się ewentualnie zadomowić w twojej jaskini, a jak nie to zabukuj ich w tym super odlotowym hotelu na zdjęciach powyżej.
A ogólnie to masz jakiś problem z czyimś zdaniem?

A cukiernia nadal ma leciwy wygląd :/

,,do Oj,oj,masz racje,bo nadal nie ma tam wychodka dla konsumentow

Jestem czestym gosciem hotelu Mercure,nie zdazylo mi sie spotkac z niemila obsluga(wrecz przeciwnie) natomiast odswiezenie pokoi(brudne sciany) i zuzyte juz meble czy pozszywane firanki przydaloby sie wymienic :) z pozdrowieniami :)

,,do Mamy, rdza juz dach zrzera ,wkrotce sie wszystko rozsypie.Jestem budowlancem i wiem,co pisze."Moje" budynki na zabobrzu jak nowe,zadna wichura ich nie uszkodzi

Żal czytać większość komentarzy, zastanowiam się, czy jakakolwiek inna nacja potrafi tak zohydzić sobie i innym czytanie zwykłego artykułu....większości powinno się odciąć neta...

Proszę Państwa....otwórzcie znów saunę dla ogółu....

Proszę Państwa....otwórzcie znów saunę dla ogółu....

,,sauna jest mi znana.Tam bylem "podrywany" przez
kobiety o "podejrzanym pochodzeniu"
a,jedna to taka ciagle wchodzila do kabiny w stroju
kapielowym,cos chciala,ale to bylo nie higieniczne