To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Hip-hop odrodzi się w Jeleniej Górze?

Hip-hop odrodzi się w Jeleniej Górze?

- Jest duże zapotrzebowanie na hip-hop w naszym mieście – mówią jeleniogórscy raperzy. Na wczorajszy koncert tzw. „podziemia” przyszło ponad 300 osób spragnionych muzyki. Artyści się nie oszczędzali.

- Tutaj widać samych maniaków, nie trzeba ich namawiać, że podnieśli w górę ręce. Oni przyszli się tutaj nałykać hip-hopu. Zaczyna się wszystko rodzić na nowo – mówi jeden z najbardziej utalentowanych raperów w naszym mieście – Pery.
Koncert w Orient – Expressie porwał jeleniogórską publiczność. Wystąpiły trzy składy – raperzy z Gryfowa, Pery & Zamar oraz Młodzi Polscy Zdolni.

- Robimy to od paru lat, czasem zdarzy się jakiś koncert w Jeleniej Górze, ale głównie jesteśmy zapraszani do Wrocławia, Zgorzelca czy Kamiennej Góry. Tutaj rzadziej, bo jednak musimy wziąć wszystko we własne ręce, a nie jest to proste. Teraz udało się załatwić salę i nagłośnienie. Ludzie w końcu mogli przyjść i posłuchać tego gatunku muzyki. Postaramy się żeby robić to cyklicznie, chcielibyśmy zaprosić artystów – Peję może Trzeci Wymiar z którym ściśle współpracujemy. Myślę, że jest to zrealizowania w maju lub w czerwcu – mówi Marcin Smolak z Jeleniej Góry.

Koncert pokazał jak duże zapotrzebowanie jest na hip-hop w naszym mieście. Od ponad roku brak jest jakichkolwiek imprez tego typu, co więcej rzadziej tu zaglądają artyści większego formatu. Tym razem wystąpili jeleniogórzanie oraz goście z Gryfowa, którzy wczorajszymi występami porwali jeleniogórską publiczność. Fenomenem koncertu było to, że mimo braku gwiazd, na koncert przyszło sporo ludzi.

- Po tym co dzisiaj widzimy sądzę, że muszą być kolejne imprezy tego typu. Jelenia Góra ma szansę zaistnieć w hip-hopie i myślę, że w przeciągu następnych miesięcy nasze miasto się o tym przekona – dodaje Pery.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU

Komentarze (14)

Peja artysta? Proszę nie robić jaj!

hh to syf: nawoływanie do przemocy, lansu, najniższych wartości.

od Peji się odjeb cwlu j*** kutasie misiu bo wmisiu*

andrzej napisał:
od Peji się odjeb cwlu j*** kutasie misiu bo wmisiu*

Świetna wypowiedź !

andrzej napisał:
od Peji się odjeb cwlu j*** kutasie misiu bo wmisiu*

Znakomity poziom ! Podziemie ?

Jak można słuchać tych zakapturzonych pseudomurzyńskich fanatyków anarchistycznej i antyspołecznej muzyki! Widać że wielu Jeleniogórzan nie jest jeszcze dojrzałych by zrozumieć ze ta muzyka (jeżeli można takową nazwać bo to tylko ładnie skomponowana rymowanka z licznymi przecinkami kierowanymi pod różnego rodzaju warstwy i systemy społeczne) jest robiona pod niedojrzałą publikę by na niej zarabiać.

O kim mowisz o Mpz??
Ja bylem na koncercie i bardzo mi sie podoba..slu**** muzyki z podziemia bo ta moim zdaniem jest najlepsza..nielicznych raperow slu**** z legalu.

Pozdro dla kumatych Pou!

Było mega,duet Zamara z Perym zmiadzyl a na koniec super chlopaki polecieli.Szkoda tylko ze ten liveband spieprzyl wystep ; /
LICZE ZE NIEDLUGO OBEDZIE SIE KOLEJNY KONCERCIK I CHCIALBYM ABY ZJAWIL SIE TU TRZECI WYMIAR!
PROPSY PANOWIE!

A co Ty myślisz ,że raperzy chodzą w grniakach i pantoflach? Nagłośnienie przywożą sami (najczęściej) ale nawet jeżeli nie to myśle ,że w jeleniej jest tyle ogarniętych osób które dadzą sobie rade:)

ponad 300 osób?? :O haha gdzie? grrrrrrrruba przesada.

Taka jest prawda co by się nie działo w tym mieście czy to koncert disco polo,punka,metal,hip hop lub inna impreza to i tak wszystkim nie dogodzi,a że internet jest powiedzmy anonimowy to każdy może się onanizować pisząc co popadnie.Impreza była super i robić więcej imprez w Jeleniej!!!!!!!!

Jedziesz po Peji a sam nie lepszych raperów wymieniłeś.. ELDOKA NA WOLNA . hahah ;]
Proponuję Vnma , Pyskatego , Mesa ,Teta ,Wene coś pod ten deseń
PIS JOŁ

szkoda że mnie tam nie było : ( Ale Pery mówił że też by mnie nie pościł : ( i gdzie tu sprawiedliwość ?