To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Heroiczna walka Włoszczowskiej o mistrzowski tytuł

Heroiczna walka Włoszczowskiej o mistrzowski tytuł


Maja Włoszczowska musiała uznać wyższość tylko Kanadyjki Catharine Pendrel podczas mistrzostw świata rozgrywanych w szwajcarskim Champery. Jeleniogórzanka straciła mistrzowski tytuł przez..defekt roweru.

Polka i Kanadyjka od razu wyszły na prowadzenie i zgodnie powiększały przewagę nad grupką pościgową. Na drugim okrążeniu nasza zawodniczka złapała gumę w swoim rowerze i spadła na piąte miejsce. Przez kilkaset metrów nasza zawodniczka musiała biec z rowerem, zanim interweniowali mechanicy. Nie poddała się. Pogoń kosztowała ją mnóstwo sił, ale udało się. Na przedostatnim okrążeniu, już z nowym kołem, zbliżyła się do Kanadyjki, jednak na więcej nie wystarczyło jej sił. Do Mistrzostwa Świata zabrakło 28 sekund.