To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Grzegorz Stankiewicz liderem ruchu Polska 2050 w Jeleniej Górze

Grzegorz Stankiewicz liderem ruchu Polska 2050 w Jeleniej Górze

Dziś, 9 lipca, w Jeleniej Górze przebywali Michał Kobosko przewodniczący partii Polska 2050 wraz ze Zenonem Madejem, szefem struktur dolnośląskich. Politycy wpierw spotkali się z prezydentem miasta Jerzym Łużniakiem, następnie zorganizowali krótką konferencję prasową dla dziennikarzy.

Michał Kobosko podkreślał rolę silnych samorządów lokalnych i opowiedział się przeciw polityce centralizacji i odbieraniu samorządom kompetencji oraz finansów. Stąd jego wizyta w Jeleniej Górze, spotkanie z gospodarzem miasta a także wszystkimi sympatykami ruchu.

Michał Kobosko podkreślił, że wdrożenie programu Polski Ład, oznacza wymierny uszczerbek w budżetach miejskich, czyli obniżenie jakości usług publicznych.

„Zrobimy wszystko, aby doprowadzić do zmiany politycznej w roku 2023, w szczególności na poziomie województwa dolnośląskiego.” Polityk zapewniał, że jego ugrupowanie będzie gotowe do wyborów parlamentarnych, obojętnie czy odbędą się one w konstytucyjnym terminie, czy wcześniej.

Michał Kobosko przedstawił oficjalnie Grzegorza Stankiewicza, jako lidera ruchu Polska 2050 w Jeleniej Górze.

Ruch Szymona Hołowni buduje swoje struktury partyjne i zapewnia chęć budowania trzeciej, w opozycji do PiS i PO, siły politycznej w kraju. Michał Kobosko podkreślał, ze politycy ruchu nie są symetrystami, uważają rządy Zjednoczonej Prawicy zarówno na poziomie krajowym jak i wojewódzkiem za szkodliwe dla kraju, zagrażają rozwojowi Polki oraz wprowadzają nowe konflikty, wśród których wymienił chęć dokonania zmian na rynku mediów.

„To jest bezmyślne, to jest szkodliwe to jest otwarcie nowego konfliktu w Polsce oraz w relacjach polsko-amerykańskich. „Nie chcemy, aby Polska była spychana na wschód i wypychana z Unii Europejskiej.”

Grzegorz Stankiewicz odpowiedział na pytanie, kto zgłasza swój akces do ruchu w Jeleniej Górze.

„W większości są to osoby, które nie miały styczności z działalnością polityczna, chętnie angażując się w różnorodne formy wolontariatu. Teraz pojawiają się jeleniogórzanie, którzy są zawiedzeni funkcjonowaniem w innych sił politycznych. Potrzebna będzie jednak ich weryfikacja, by odsiać koniunkturalistów.” Dopytywany o ilość chętnych oraz z jakich partii politycznych przybywają odpowiedział: „to kilkanaście osób, nie są to jednak członkowie PiS.”

Komentarze (15)

Pewien czołowy radny już tupie nóżkami, barwy niebawem zostaną zmienione ... Szef regionu. Mariusz gratuluje

A taki był PISiaty ...

Chołota do Hołowni!

* Hołota ("polska języka...")

Niech was ręką boska broni przed głosowaniem na tego telewizyjnego kaznodzieję.

On będzie dalej tuczyl szajke pe do filii biskupów katolickich.

Kurczę, czyli zasadniczo żadnych konkretów.
Dziwicie się że PiS u władzy, jak opozycja "leży i robi pod siebie"....
Po prostu znowu nie ma kogo wybrać, zasada głosowania tylko dla "wymiany kadry" to żadna opcja....

Szczury uciekają z tonącego okrętu. Najpierw od nowoczesnego Ryśka Petru, pozniej z Koamilicji Ubywatelskiej, a teraz do płaczącego Szymonka. Jak Szymonek zacznie tonąć, to gdzie wtedy zacumuje ?

Bardzo się cieszę.2050 zmieni tem popissss

Sondaże są kreowane. Kilka lat temu powstała taka partia "Nowocześni". Wtedy popełniono błąd bo zanim ktokolwiek o niej usłyszał była już na trzecim miejscu w sondażach. Mimo to ludzkie-bydło nie zorientowało się, że ma do czynienia z przekrętem i masowo na nią głosowało.

W sobotę mija 80. rocznica pogromu Żydów w Jedwabnem. 10 lipca 1941 r. Polacy spalili żywcem kilkuset mieszkańców miejscowości. W niedzielę odbędą się obchody upamiętniające ofiary tragedii. Wezmą w nich udział m.in. przedstawiciel MSZ, Kancelarii Prezydenta RP, a także Rzecznik Praw Obywatelskich.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 11 w miejscu masowego grobu ofiar pogromu, pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych Żydów w Jedwabnem. Tam odbędzie się modlitwa, a organizator - Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie - nie przewiduje oficjalnych przemówień.

"Po modlitwach i zapaleniu zniczy w Jedwabnem udamy się do Radziłowa (ok. godz. 13.00), Wąsosza (ok. godz. 13.30), Szczuczyna (ok. godz. 14.00) i Bzur (ok. godz. 14.45) – miejsc pamięci pomordowanych Żydów" - informuje nas Marta Guze-Korszyńska z Biura Komunikacji Społecznej | Public Relations Gminy Żydowskiej.

Swoją obecność potwierdzili do tej pory doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Czerwiński, szef kancelarii Senatu RP Adam Niemczewski, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Hanna Machińska oraz pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. kontaktów z diasporą żydowską Jarosław Nowak.

Na uroczystości pojawią się również kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec Robert von Rimscha, były Ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, chargé d'affaires Ambasady Izraela Tal Ben-Ari Yaalon, Przewodniczący Rady KEP ds. Dialogu Religijnego oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski, a także Cherrie Daniels z Departamentu Stanu USA.

Podobno po cichu przenieśli obchody na jutro bo dzisiaj do Jedwabnego jedzie ekipa Najwuższego Czasu z dokumentami świadczącymi, że to Naziści zjarali stodołe.

Tłumaczą, że to z powodu Szabatu ale w poprzednich latach jakoś im to nie przeszkadzało. Może być niezła zadyma.

w sumie to ten gościu jest ciekawym przypadkiem bo on jest tworzony na podstawie obrazu, który według firmy markietingowej odpowiada idealnemu politykowi przeciętnego Poloka. Powstał wizuerunek takiego niezaradnego osobnika, coś pomiędzy oszustem -nieudacznikiem a giejem. Albo ta firma nie wie co robi albo Poloki są takie skretyniałe.

Jak ktoś nie chce głosować na popis to Hołownia jest dobrym rozwiazaniem. Mam nadzieję ze im sie uda.

Tobie na pewno już się nie uda zdobyć choć troszkę więcej wiedzy i co za tym idzie rozumu. Jesteś na szczycie swojego ŚMISZNEGO BYTU. Zapewne jesteś z PO/KO tam takich wielu.

Kolejny darmozjad i ściemniacz zwany liderem, pełno takich w tym kraju.