To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Groźne zderzenie na Mickiewicza

Groźne zderzenie na Mickiewicza

Trzy osoby, w tym siedmioletnie dziecko, trafiły do szpitala w wyniku zderzenia, do którego doszło w czwartek rano na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Norwida.

– Kierujący samochodem marki Subaru jadąc ulicą Norwida nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Renault – relacjonuje aspirant Marcin Drozd z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Renault zjeżdżał z góry jednokierunkowym odcinkiem ulicy Mickiewicza.

 

Zderzenie wyglądało bardzo groźnie: renault wjechał na chodnik i zatrzymał się na płocie pobliskiego przedszkola, subaru obróciło się o 180 stopni.

 

– Do szpitala trafiły trzy osoby jadące renaultem: to małżeństwo i siedmioletnie dziecko – informuje M. Drozd. Na szczęście, ze wstępnych ustaleń wynika, że nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

 

To kolejne groźne zderzenie na tym skrzyżowaniu. Wiosną tego roku doszło kobieta jadąca ulicą Mickiewicza w wyniku zderzenia wjechała nissanem do ogródka przedszkola. To nieużytkowana część ogrodu, miejsce zabaw dla dzieci znajduje się z drugiej strony.

 

Jak mówią mieszkańcy, skrzyżowanie to nie jest niebezpieczne. - Niebezpieczni się kierowcy, którzy jeżdżą tędy na pamięć – słyszymy.

IMG_2741.jpg
IMG_2712.JPG
IMG_2719.JPG
IMG_2721.JPG
IMG_2723.JPG
IMG_2728.jpg
IMG_2729.JPG
IMG_2731.JPG
IMG_2732.JPG
IMG_2743.JPG
IMG_2745.JPG

Komentarze (15)

A zbadał ktoś tego mistrza kierownicy w subaru na okoliczność wczorajszych %?

Jacy ładni policjanci i ich maszyna:))

Ta, tylko z tymi czapkami to przesada w przepisach. Muszą wozić dodatkowe czapki w kufrach i zakładać je do interwencji zamiast kasku. Dobrze, że im w tych czapkach nie kazali jeździć, bo by chyba musieli mieć sznureczki pod brodą.

BMW R1200RT
Dwucylindrowy bokser 1170 ccm. 110 KM przy 7500 obr./min.
Maksymalny moment obrotowy: 120 Nm przy 6000 obr./min.
Masa: 259 kg
Przyśpieszenie 0-100 km/h: 3,7s
Prędkość maksymalna: 223 km/h

-"Jak mówią mieszkańcy, skrzyżowanie to nie jest niebezpieczne. - Niebezpieczni się kierowcy, którzy jeżdżą tędy na pamięć – słyszymy."- ano chciałbym usłyszeć tych "mieszkańców", widocznie NIGDY nie jechali samochodem z dołu ul. Norwida przez ul. Mickiewicza, parkujące samochody na lewej stronie ul. Mickiewicza całkowicie zasłaniają widok w lewo! Przejechanie tego skrzyżowania, to jakby gra w "rosyjską ruletkę" Nie piszcie takich głupot!

a jeszcze niedawno,po wcześniejszym wypadku,ledwo ogrodzenie naprawili...może czas pomyśleć o ogrodzeniach z gumy?

do Anonima 2:
masz całkowitą rację !!!
Na Mickiewicza STALE parkują auta, kompletnie zasłaniając widoczność na tą ulicę. Często muszę przejeżdżać przez ul. Mickiewicza, właśnie od ulicy Norwida. Kompletny brak widoczności !!!
A z góry nie brakuje "kowbojów", którzy świadomi pierwszeństwa popisują się szybkością - gdzie jest Policja ???
Jadą środkiem ulicy - ile fabryka dała - po to by potem gwałtownie hamować przed wjazdem na ul. Wolności.
Bardzo, ale to bardzo brakuje tam POLICJI z radarem !!!

Drogie niemoty ! :) ...jeśli kręcicie w lewo z Norwida w Micka, to trzeba ustawiać się na lewy pas po skręcie ...tam jest jednokierunkowa, nic wam nie zagrozi. Jeśli jedziecie prosto, to wychylacie nosa zza aut powolutku ...widać na jakieś 30 m spoko i potem zdecydowanie pokonujecie skrzyżowanko :) ...a jak nie umiecie ruszać sprawnie, to idziecie na doszkalanie lub prawko do szufladki i busik ! :)

Niemot to chyba z ciebie. Żeby skręcać w lewo z Norwida w Micka, to tylko taki nieuk jak ty pod prąd jeździ. Sam się udaj na te doszkalanie.

Widzisz Droga Liczyrzepko ...to jest tak ! Jedną z głównych cech niemoty ...obok niemoctwa samego w sobie, jest cecha pewności siebie i beztroska w powielania bzdur, które sama sobie niemota wymyśli ! :) ...jednak z okazji dzisiejszego ...Drugomajowego Święta mam taką dozę empatii, że wytłumaczę ...o ile zdołasz pojąć :) ...jedziemy sobie Wojska Polskiego, skręcamy w Słowackiego, następnie w lewo w Norwida i w lewo ...no w lewo gdzie ? :) ...O ! g****o się zrobiło no nie ? ...no właśnie, że nie bo drugą cechą niemoty jest nigdynieprzyznawalność do własnych błędów ...sie rozumie :)

[quote=rymcycymcy]Widzisz Droga Liczyrzepko ...to jest tak ! Jedną z głównych cech niemoty ...obok niemoctwa samego w sobie, jest cecha pewności siebie i beztroska w powielania bzdur, które sama sobie niemota wymyśli ! :) ...jednak z okazji dzisiejszego ...Drugomajowego Święta mam taką dozę empatii, że wytłumaczę ...o ile zdołasz pojąć :) ...jedziemy sobie Wojska Polskiego, skręcamy w Słowackiego, następnie w lewo w Norwida i w lewo ...no w lewo gdzie ? :) ...O ! g****o się zrobiło no nie ? ...no właśnie, że nie bo drugą cechą niemoty jest nigdynieprzyznawalność do własnych błędów ...sie rozumie :)[/quote]
Poeta... tylko głowa nie ta ;)

Co za GŁĄB KAPUŚCIANY!!! wymyślił parkingi wzdłuż ulicy po same niemal skrzyżowania. Tak jest niemal wszędzie w Jeleniej i żeby wyjechać z pobocznej na główną to trzeba wyjeżdżać niemal całkowicie na lewą stronę lub środek ulicy i odstawiać cyrki na drodze.

Osoby podróżujące renaultem lub ich rodzinę bardzo proszę o kontakt m.czura@wp.pl

hair thinning and hair loss treatment gastrointestinal disease definition
stromectol http stromectol tablets

medical asthma allergy advice
stromectol tablets for sale http stromectol 3mg tablets