To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Goetze w Strefie Fotografii

Goetze w Strefie Fotografii

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze na wystawę fotografii Dariusza Goetze „Gierymskiego 91”. Wernisaż 20 września o godz. 18.00. 

Wystawę tworzy 20 czarno-białych fotografii powstałych w latach 2018-2019. Tytułowa Gierymskiego 91 to wrocławski adres zamieszkania autora wystawy i jego rodziny. Miejsce ze skumulowaną w nim energią, historią zapisaną w samym budynku oraz jego otoczeniu i panująca tam atmosfera to ważny obszar zainteresowania Artysty. Lecz niejedyny. Zarejestrowany na fotografiach czas tam właśnie przeżywany jest tematem refleksji o historii własnej rodziny, o związkach emocjonalnych oraz wzajemnych relacjach ludzi i ich otoczenia. Prezentowane fotografie oddają fascynacje Artysty odkrywaniem urody banalnych przedmiotów, zakamarków domu i ogrodu, powtarzalnych sytuacji.
Dariusz Goetze nasyca te wizualne zapisy swoimi emocjami. Oswaja miejsce, przerzuca swoisty pomost między swoją wrażliwością a rzeczywistym wyglądem rzeczy. Wprowadza nas w bliski mu świat, dzieli się swoim postrzeganiem i umiejętnością wydobywania ukrytego piękna codzienności.
Ta wystawa jest swoistym hołdem oddanym Wojtkowi Zawadzkiemu, sąsiadowi sprzed lat, który zestawem fotografii „Olszewskiego 11” zainspirował swojego byłego ucznia do tego rodzaju artystycznych poszukiwań.

Dariusz Goetze – rocznik 1973. Absolwent Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Współzałożyciel Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Do 2018 roku mieszkaniec Kotliny Jeleniogórskiej, obecnie wrocławianin.

Wystawę, prezentowaną w ramach programu Strefa gościnnie w „Galerii na Górze”, oglądać można do końca października 2019 r.
 

DGG.jpg

Komentarze (1)

Mam wrażenie,ze dużo lepsze zdjęcia nie trafiają na wystawy. Przynajmniej po tych zajawkach mnie nie zachęca.