To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gimnazjum nr 3 połączy się z Elektronikiem

Gimnazjum nr 3 połączy się z Elektronikiem

- To była inicjatywa obu szkół my tylko na to przystaliśmy – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Elektronicznych połączy się z Gimnazjum nr 3.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, od września uczniowie „Elektronika” będą uczyli się w budynku przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie mieście się Gimnazjum nr 3. Obie szkoły doszły do porozumienia w sprawie połączenia.

Skąd taki pomysł? Powodów jest kilka: Elektronik od lat mieści się na peryferiach miasta w budynku po byłej hurtowni, przerobionym prowizorycznie na potrzeby szkoły. Budynek Gimnazjum nr 3 jest duży, może pomieścić ok. 700 uczniów, tymczasem w szkole uczy się ok. 350 uczniów.

To wymaga jednak wielu zmian. - Dostosowane do potrzeb Elektronika zostaną niewykorzystywane pomieszczenia – mówi dyrektor Marek Przeorski. - W części stołówkowej i kuchennej powstaną dwie pracownie komputerowe.
W szkole ma być tez powiększony parking. W tych sprawach trwają uzgodnienia.

Jak mówi M. Przeorski, jego kadra ze zrozumieniem przyjęła tę propozycję, rada pedagogiczna wyraziła pozytywną opinię, podobnie zresztą, jak rada „Elektronika”. - Wiadomo, że są pewne obawy, ale jest niż i siłą rzeczy kiedyś trzeba było dokonać pewnych ruchów – mówi. Zwolennikiem połączenia szkół jest też dyrektor "Elektronika" Mirosław Ciesielski.

- Najbardziej cieszy mnie to, że to nie jest decyzja administracyjna, tylko porozumienie dyrektorów szkół, a my to tylko usankcjonujemy uchwałą rady – mówi prezydent Marcin Zawiła. - Ci, którzy kierują szkołami, po prostu dobrze i przyszłościowo myślą.

Połączenie szkół niesie za sobą więcej zmian. Gimnazjum nr 3 będzie mogło profilować niektóre klasy. Może pozyskać uczniów, którzy interesują się elektroniką, informatyką. Gimnazjum słynie z sukcesów sportowych. Wychowała wielu mistrzów w lekkiej atletyce. Dyrektor liczy, że klasa sportowa zostanie utworzona w „Elektroniku” i uczniowie będą kontynuowali sportowy rozwój.

Więcej o tym napiszemy w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Komentarze (13)

Nie znam się na teraźniejszym szkolnictwie ale żeby nie było takiej sytuacji jak w Cieplicach w szkole rzemiosł ,jeszcze dzieciaki i stare konie.

w "Żeromie" też tak jest i nic się nie dzieje

Świetny pomysł dla przyszłości obu szkół. Poza tym pierwszy chyba raz w tego typu sprawach decyzja zostanie podjęta demokratycznie i oddolnie. Brawo!

Fajna sprawa. Cieszę się z takiego pomysłu. Może faktycznie powstanie klasa sportowa w Elektroniku. Jestem za.

Cieszę sią z takiego rozwiązania, jako rodzic ucznia uczącego się w Gimnazjum Nr 3. Najprawdopodobniej mój syn będzie chodził do tej szkoły jeszcze 4 lata. I nie mam obawy przed starszymi kolegami. Przecież Elektronik to najlepsza techniczna szkoła w województwie. A deklaracje Pana Prezydenta o modernizacji bazy dydaktycznej a zwłaszcza sportowej jeszcze bardziej mnie przekonały o słusznopści tej decyzji. Cieszę się i popieram.

Szkoda że szkoła się połączy bo straci swój nadzwyczajny klimat! Elektronik to mala szkolą na uboczu gdzie naprawdę jest fajna atmosfera chodź nie mamy super warunków sportowych to mamy naprawdę dobre osiągnięcia w sporcie. Z tego co wiem duża liczba uczniów nie będzie się cieszyła z tego połączenia... Szkoda ze szkoła się połączy...

Ja jestem również za połączeniem. Podziwiam Pana dyrektora M.Przeorskiego za to jak prowadzona jest szkoła i jak wygląda. Czysto, ładne sale, ciągle doposażana i remontowana. Za bazę sportową, która jest najlepsza w mieście. Za czyste obejście, za zieleń. No i za odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji. A jak będzie pokaże przyszłość. Jestem dobrej myśli.

Co z klasami integracyjnymi? Przecież ciąg takich klas, na poziomie ponadgimnazjalnym, powstał w ZST. Ktoś zbudował windy i przystosował budynek w tamtej szkole. Czyli Elektronik nie będzie kontynuatorem tej idei? Dyrekcja Gimnazjum Nr 3 nic nie zrobiła dla rozwoju klas integracyjnych!! Oni widzą tylko LA!.

Elektronik ma niepowtarzalny klimat.
To najgorsza wiadomość.
Pierwszy raz tak bardzo podobała mi się szkoła i muszą mi to gnoje zniszczyć.
Przydałby się jakis protest.
Chodzić do szkoły do jakiegoś badziewnego gimnazjum będąc w technikum. Jeszcze jakieś zmienianie butów co to podstawówka.
Piernicze co za miasto !!CO ZA KRAJ!!
Czy utrzymanie elektronika to aż taki koszt przecież to malutka szkoła.
Sklep przy elektroniku też splajtuje.
Kilku znajomych chciało tam pójść i co ja im powiem uciekajcie bo lipa jest w jakiejs trojce

Elektronik zawsze funkcjonował w ciekawych klimatach. Wykluwa się coś nowego. Ważne, że jest to inicjatywa oddolna. Wieszczę wielki sukces temu przedsięwzięciu. W przyszłości może się to przełożyć na wzrost aktywności zawodowej Jeleniogórzan. Absolwenci tej szkoły mogą stanowić inspirację do utworzenia Prystromowo-Zawiłego PARKU TECHNOLOGICZNEGO. Dyrektorom obydwu placówek - wyrazy uznania.

sa klasy integracyjne w gimnazjum i winda tez jest . bzdury . ; /

ale zerom to jest szkola ktopra tylko ma sie uczyc uczyc i jescze raz uczyc .

Szkoda tylko że nikt nie zapytał się o zdanie uczniów. Nie znam w szkole nikogo kto byłby zadowolony z tej decyzji. My jako uczniowie bardzo na tym stracimy, zaniknie ten wyjątkowy klimat szkoły i zgadzam się z łysym, gimnazjaliści bd nas strasznie irytować ;/