To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Giełda w Bazie – obecność obowiązkowa

Giełda w Bazie – obecność obowiązkowa

Od czwartku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia kultowe wydarzenie w Szklarskiej Porębie: 48 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej. To jedyna w swoim rodzaju, wielopokoleniowa impreza dla miłośników poezji śpiewanej; pierwszy a przy tym najstarszy festiwal piosenki turystycznej i studenckiej. Koncerty do późnej nocy, jak zwykle z plejadą znakomitości.

Lista wykonawców, którzy zaprezentują się w Bazie pod Ponurą Małpą jest imponująca. Zapowiedziało się trzydzieścioro troje artystów. Nie sposób wymienić wszystkich, trzeba jednak koniecznie zaanonsować obecność takich tuzów jak Piotr Woźniak, „Browar Żywiec”, Leszek Kopeć, Zbigniew Stefański, „Wolna Grupa Bukowina” czy Jerzy Filar. Organizatorzy jeszcze nie wiedzieli, kto kiedy wystąpi, ale na pewno będzie ciekawie każdego wieczoru i nocy.
Giełda to jednak nie tylko koncerty uznanych wykonawców, to także szansa dla chcących zaistnieć na turystycznej i studenckiej scenie. Przebić można się rywalizując w którymś z konkursu: Głównym – dla nowych twórców z nowymi piosenkami; „Na nowe dzieła starych twórców” oraz dla najmłodszych giełdowiczów „Od przedszkola do Giełdola”. Nagród (i uznania publiczności) na pewno nie zabraknie.