To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gdzie zawisną dodatkowe kamery? I kiedy?

Gdzie zawisną dodatkowe kamery? I kiedy?

Są już wstępnie wytypowane miejsca, w których mają zawisnąć dodatkowe kamery monitoringu. Zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie będzie trzeba poczekać z nimi do przyszłego roku.

Dlaczego? Dopiero w przyszłym roku zostanie ogłoszony nabór wniosków unijnych. - Nabór miał być w tym roku, ale otrzymujemy informacje, że będzie opóźniony – mówi nam jeden z urzędników.
Miasta nie stać na zakup kamer z pieniędzy budżetowych.

Są już natomiast wstępnie wytypowane miejsca, gdzie owe kamery mogłyby zawisnąć. Urzędnicy niedawno spotkali się z policją i strażą miejską i sporządziły listę. Wiadomo, że będą kamery na osiedlu po jednostce Pod Jeleniami, przy zjeździe z estakady przy skrzyżowaniu ulic Złotniczej i Wincentego Pola. Kamera ma zostać zawieszona w Cieplicach Pod Koroną. Będzie też – czego domagali się internauci – kamera przy przejściu podziemnym obok Mechanika. W tym rejonie jest już kamera, ale wisi na budynku MOPS-u i jest mało wykorzystywana. Ma zostać przesunięta tak, by obejmowała przejście podziemne i teren, gdzie ma powstać hala sportowa. Kolejne „oko” będzie zamontowane przy wyremontowanym odcinku „Młynówki”. W centrum ma być kilka dodatkowych kamer, mają pokryć tzw. dziury, czyli miejsca, których obecny system nie obejmuje.

Policja wnioskowała też, by umieścić kamery na praktycznie wszystkich drogach wylotowych z Jeleniej Góry.
- To na razie wstępne lokalizacje – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Zastępca prezydenta Hubert Papaj przyznaje, że nie wie jeszcze, kiedy system zostanie rozbudowany. - Nic nie wiem o opóźnieniach w naborze wniosków. Nawet jeśli tak jest, to i tak po uzyskaniu pieniędzy będziemy musieli jeszcze przeprowadzić procedurę przetargowa, by wyłonić wykonawcę – mówi.

Komentarze (3)

Dodatkowo jedną kamerę rezerwuję do gabinetu szefa straży miejskiej - chciałbym zobaczyć na czym polega jego praca - owoce jej widzimy, między innymi, na murach- zwłaszcza nowych elewacjach-, przystankach i autobusach.

Ten przy monitorze to się cieszy jakby nagą kobietę przez okno zobaczył.Powinno być nagrywane i analizowane co strażnicy oglądają w tych kamerkach.