To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Galeria rośnie w oczach

Galeria rośnie w oczach

W październiku obiekt ma być gotowy. Galeria handlowa, która powstaje przy parkingu wielopoziomowym, między ulicami PIjarską i Jelenią, rośnie w oczach. Budowlańcom sprzyja ostatnio pogoda. Na placu budowy widać już elementy konstrukcji drugiej, nadziemnej kondygnacji. Nowa galeria będzie miała 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z tego  6280 metrów powierzchni handlowej. Łącznie z poziomem -1 będzie to budynek pięciokondygnacyjny o nietypowej bryle. Wiadomo już, że w Galerii Centrum swój flagowy sklep spożywczy będzie miała sieć Polo Market.  Będzie miał powierzchnię 1600 metrów kwadratowych.

CZYTAJ TEŻ: Za rok kolejna galeria handlowa


Galeria rośnie w oczach

Komentarze (7)

Wolałbym przeczytać o tym, że np. budowa jakiejś firmy produkcyjnej rośnie w oczach. Na handlu zarobią handlowcy, dostawcy i producenci. Ci ostatni znajdują się za granicą. Lepiej,żeby władze miasta pomyślały jak przyciągnąć inwestorów, którzy zajęliby się produkcją - najlepiej z rodzimych surowców. Dopóki żyją jeszcze emeryci to takie galerie jeszcze pofunkcjonują. A może radny Łojek (specjalista od lasu) coś zaproponuj.

Kolejne miejsce zarobkowania dla galerianek. Chyba jedynie one zyskają na budowie takich obiektów skoro zwykłego śmiertelnika z pokolenia 1200zł nie będzie stać by robić tam zakupy, nie mówiąc już o kilkutysięcznych bezrobotnych lub emerytach.

Właśnie budowa firmy produkcyjnej rośnie w oczach tylko na ul. Spółdzielczej. Ale redaktorom nie chce się ruszyć poza centrum bo jeszcze zmarzną ;-)

O tym, że "Zorka" rozpoczyna budowę nowej hali pisaliśmy już, jako
pierwsi, w lipcu zeszłego roku.
http://www.nj24.pl/content/view/8169/138/
Wystarcz y zajrzeć do naszego
archiwum bez obawy o to, czy się zmarznie, czy nie Pozdrawiamy.

Kino porządne by się przydało, a nie galeria.

Jak można tak narzekać!!!
Super, że będzie nowa galeria, bo w Jeleniej Górze jest mało miejsc, w których można kupić znane marki. Ceny w wielu sklepach w galeriach wcale nie są wysokie i jeżeli ktoś tak twierdzi (że drogo jest we wszystkich sklepach) to wynika z tego, że w galeriach handlowych nie bywa.
Po za tym, galeria handlowa to też wiele nowych miejsc pracy.

O ile mi wiadomo to jest problem z zapełnieniem sklepami tej pierwszej, a tu niedługo będzie następna.