To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Futbolistki AP Orlik wiceliderkami III ligi

Futbolistki AP Orlik wiceliderkami III ligi

Nowy sezon kobieca drużyna Akademii Piłkarskiej Orlik rozpoczęła kiepsko. W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego ZPN-u jeleniogórzanki doznały w Legnicy wysokiej 2:6 porażki z Miedzią. Potem jednak futbolistki Orlika mile zaskoczyły kibiców bardzo skuteczną grą w dolnośląskiej grupie II trzeciej ligi (najniższa wśród kobiet klasa rozgrywkowa w kraju). Wygrały cztery mecze, punkty straciły jedynie po spotkaniu 1:3 z zawodniczkami „Miedzianki”, które rok temu debiutowały w lidze.

Podopieczne trenera Roberta Stachowskiego kolejno rozgromiły zespoły z Udanina 6:0, Ziemi Lubińskiej Czerniec 13:0 i Chrobrego Głogów 4:0. W spotkaniu 6. kolejki piłkarki AP Orlik wygrały w stolicy miedzi z Zagłębiem II 4:2 (2:1) i zostały wiceliderkami tabeli III ligi – 12 pkt. w 5 meczach, bramki 28:5. Lepszy bilans (18 pkt) po sześciu meczach mają tylko rewelacyjne w tym sezonie dziewczęta z legnickiej Miedzi. 

W zwycięskim meczu w Lubinie gole strzeliły Magdalena Walczak 2, Justyna Zych i Dagmara Dyzio.

W najbliższą sobotę, 10 października o godz. 13, w Jeleniej Górze drużyna Orlika zagra z Polonią - Stalą Świdnica. Wkrótce, 27 października o godz. 17, fani kobiecego futbolu na stadionie przy ulicy Złotniczej będą mogli obejrzeć międzypaństwowy mecz towarzyski narodowych reprezentacji Polski i Holandii.