To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Funkcjonariuszka Służby Celnej już po operacji. Sprawca siedzi

Funkcjonariuszka Służby Celnej już po operacji. Sprawca siedzi

Stan funkcjonariuszki jest stabilny, ale nadal nie wiadomo czy jej nogę będzie trzeba amputować – Najbliższe dni pokażą – mówi rzeczniczka Izby Celnej we Wrocławiu. Sprawcy niebawem ma zostać doprowadzony do prokuratury.

Przeczytaj także: Wypadek w Jakuszycach, poważnie ranni celnicy w szpitalu

Sprawca nie był pijany, choć w jego organizmie wykryto obecność alkoholu. – W pierwszym badaniu było to 0.06 ml/l, w drugim mniej – 0.04ml/l. W dniu zdarzenia pobrano krew kierowcy, czekamy na wyniki na obecność narkotyków – mówi Bogusław Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Odpowie z artykułu 177 paragraf 2 mówiącym, że jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Nie wiadomo czy funkcjonariuszka z wieloletnim stażem z Zespołu Kontrolnego w Jeleniej Górze będzie mogła chodzić. Została przygnieciona przez samochód i zabrana do szpitala. Z Jeleniej Góry śmigłowcem przetransportowano ją do Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Wczoraj przeszła skomplikowaną operację kończyn dolnych. Jak mówi rzeczniczka Izby Celnej, stan 40 – latki jest stabilny.

Okoliczności wypadku w Jakuszycach są badane. Wiemy natomiast, że służbę pełniło trzech, a nie dwóch funkcjonariuszy – pozostałym nic się nie stało. – Jeden z funkcjonariuszy pojechał z funkcjonariuszką do szpitala. Mogło być to mylące w przekazywaniu informacji – wyjaśnia rzeczniczka.

Więcej informacji niebawem.

Komentarze (5)

Trzymaj się i walcz dziewczyno!!!

Ciągle ubogie są te informacje jeśli chodzi o to zdarzenie.

Życzę tej pani powrotu do zdrowia.

Pani Z. niech Pani walczy!!!!! Jesteśmy dobrej myśli-będzie DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!!!

Z całego serca życzymy powrotu do zdrowia!