Fluor zdeklasował Sudety

Kolejnej wysokiej porażki doznali koszykarze Sudetów. Wczoraj przegrali wyraźnie na wyjeździe z Fluorem Gliwice 68:107.

Gospodarze prowadzili zdecydowanie od pierwszych minut. Jeleniogórzanom udało się nawiązać walkę w pierwszej kwarcie i z 23:10 dla Fluoru zrobiło się tylko 23:19. Końcówka pierwszej kwarty znowu należała do gliwiczan. W kolejnych dwóch odsłonach ich dominacja była już bezdyskusyjna. Zawiodła skuteczność, jeleniogórzanie trafili tylko 2 razy za 3 punkty na 14 prób (14,3%), podczas gdy rywale aż 11 na 26 prób (42,3%). Fluor kompletnie też zdominował walkę na tablicach, notując aż 43 zbiórki, przy 18 Sudetów (w tym tylko 2 w ataku).

Fluor Gliwice – Sudety Jelenia Góra 107:68 (25:19, 23:12, 36:15, 23:22)

Sudety: Kozak 20, Czech 12, Raczek i Ostrowski po 11, Ł. Niesobski 10, Nadolski 4, Jyż, Dąbrowski.