Finepharm zwycięża i nadal się liczy

Podopieczne Iwony Błaszak pokonały VBW Gdynia 81:54 dzięki znakomitej grze w ostatniej kwarcie. Cenne zwycięstwo przybliża jeleniogórzanki do gry w ekstraklasie. Oby grały tak dalej.

Bolączką obu zespołów w pierwszej połowie spotkania były proste błędy, które psuły całe widowisko sportowe, a sami kibice spodziewali się czegoś więcej po zawodniczkach obu drużyn. Na szczęście koszykarki opanowały się, a jeleniogórzanki udowodniły po przerwie, że warto oglądać ich mecze. O ile w trzeciej kwarcie tylko o punkt były lepsze od rywalek, tam w ostatnie kwarcie dosłownie zmiażdzyły swojego przeciwnika. Rzucały z każdej pozycji i co najważniejsze bardzo celnie, odskakując na kilkanaście punktów. Przeciwniczki nie były w stanie nic zrobić, a to co w tym czasie "wyprawiały" jeleniogórzanki tylko je demobilizowało jdo dalszej walki. Miejscowe szły za ciosem i mimo, że w każdej z odsłon minimalnie wygrywały, tak w ostatniej potwierdziły swoją dominację odnosząc bardzo ważne i zarazem zasłużone zwycięstwo. Dzięki temu Finepharm nadal się liczy w walce o drugie miejsce premiowane awansem do Ford Germanz Ekstraklasy.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - VBW Gdynia 81:54 (16:15, 18:11, 14:13, 33:15) - ZOBACZ ZDJĘCIA
Punkty dla Finepharmu zdobyły: Winnicka 20, Kret 17, Mićków 11, Pawlukiewicz 8, Kowalczyk i Iwanowicz po 7, Witkoś 6, Fredziak 5.