Finepharm zapomniał o aspiracjach do ekstraklasy?

Nie takiego zakończenia pierwszej rundy rozgrywek w I lidze piłki ręcznej kobiet (grupa B), spodziewali się kibice MKS-u Finepharm. Po przegranej w kiepskim stylu przed własną publicznością z Olimpią Nowy Sącz, jeleniogórzanki zanotowały kolejną „wtopę”. Faworyzowane liderki tabeli nieoczekiwanie doznały porażki z outsiderem, Beskidem Nowy Sącz 30:32 (15:17). Czyżby zespół trenera Mirosława Urama zapomniał o swoich aspiracjach awansu do ekstraklasy?

W wyrównanej potyczce z góralkami z częstymi remisami, jeleniogórskie szczypiornistki nawet prowadziły w 49. minucie 26:24. W końcowych minutach meczu popełniły jednak zbyt wiele prostych błędów i były bezradne przy skutecznych akcjach Beskidu. Najczęściej, 11 razy do siatki gospodyń trafiała Katarzyna Skoczyńska. Sześć bramek strzeliła Karolina Kasprzak, pięć Agata Pawliszak. Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpi dwutygodniowa przerwa.