Finepharm: Pogrom spadkowicza

Kibice spodziewali się wyrównanej walki i wielkich emocji w pojedynku pretendentów do awansu do PGNiG Superligi kobiet. Okazało się jednak, że „Srebrne Lwice”, czyli zdegradowany z najwyższej ligi krajowej zespół SPR-u Olkusz jest tylko tłem dla dobrze dysponowanych zawodniczek MKS Finepharm. Jeleniogórzanki rozgromiły przyjezdne 32:23 (17:15).

Jedynie w pierwszej części mecz był w miarę wyrównany. Wtedy toczyła się walka gol za gol. Wynik do przerwy dwoma trafieniami ustaliła Marzena Stochaj (łącznie 4). Druga odsłona to już gra do jednej bramki. Bezradne piłkarki z Olkusza popełniały często gubiły piłkę i popełniały błędy techniczne. Przez 23 minuty tylko trzy razy potrafiły pokonać znakomicie interweniującą bramkarkę Aleksandrę Baranowską. W 53. minucie Finepharm wygrywał różnicą 12 goli (30:18). Niepotrzebne faule jeleniogórzanek i kary, a tym samym osłabienie drużyny pozwoliły SPR-owi nieco odrobić straty. W zwycięskim zespole najskuteczniej zagrały Kinga Ślusarczyk (9 goli), Agata Pawliszak (6) i Karolina Kasprzak (5).

W najbliższą niedzielę, 17 bm. szczypiornistki Finepharmu pojadą do Lublina na mecz z AZS UMCS.