To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Fani internetu ze Świeradowa jadą do Chin

Fani internetu ze Świeradowa jadą do Chin

Zespól „Quan Rolnicy” z Gimnazjum w Świeradowie-Zdroju jest jednym z finalistów III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, zakończonej wczoraj we Wrocławiu. Zwycięzcy w nagrodę już we wrześniu pojadą do Chin. Konkurs zorganizowała Telefonia DIALOG przy merytorycznej współpracy z Politechniką Wrocławską.

Nagrodą główną w olimpiadzie jest wycieczka do Chin, a zwycięzcy zobaczą m.in. Hongkong i Pekin. Na wrześniową wyprawę pojadą zdobywcy I miejsc wraz z nauczycielami. Laureaci II i III miejsca otrzymali wysokiej klasy notebooki.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters to konkurs naukowy dla młodzieży szkolnej, organizowany w kilku etapach: etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Turniej dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Zespół stanowi czterech uczniów i nauczyciel – opiekun drużyny. Uczestnicy olimpiady znakomicie orientują się w zasobach sieci i rozwiązują testy i zadania związane z wirtualnym światem. DialNet Masters jest rozgrywany w dwóch kategoriach: gimnazjalneji ponadgimnazjalnej.

Imprezie finałowej – utrzymanej w chińskiej stylistyce – towarzyszyły liczne atrakcje związane z Państwem Środka: chińskie potrawy i tradycyjna muzyka, hostessy w chińskich strojach i smok – symbol mocy przynoszącej szczęście. W turnieju finałowym wzięły udział drużyny wyłonione podczas Meczów Masterów – półfinałów rozegranych w kwietniu w 7 miastach Polski. Poprzedzały je dwuetapowe testy on-line i eliminacje wewnątrzszkolne.

Wielki finał to ostatni etap olimpiady DialNet Masters. Spośród fascynatów internetu wyłonił najlepszych dziesięciu w Polsce. Finał przebiegał podobnie jak mecze półfinałowe, był jednak zdecydowanie trudniejszy i zawierał więcej elementów multimedialnych. Zadania przygotowali eksperci z Politechniki Wrocławskiej.

Komentarze (5)

Szkoda tylko, że na zdjęciu nie pokazaliście zwycięskiej drużyny ze Świeradowa

Dzięki za szybką reakcję!
Dla drużyny i ich nauczyciela ogromne GRATULACJE

Piipi nie wiem czy zauważyłaś,ale na zdjęciu są sami...mężczyźni :lol:

..do - [~Pierwszy..]..Piipi ZAUWAZYLA,ale moj post..gdzies "odfrunal"..

Quan Rolnicy finalistą był już w kwietniu :-) Wygrał półfinały w Świdnicy - pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku - i tym samym awansował do finałów ogólnopolskich. We Wrocławiu zajął pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych.