Energa AZS – KPR 36:31

Szczypiornistkom KPR-u nie udało się powtórzyć ligowego sukcesu. Na boisku w Koszalinie uległy akademiczkom 31:36. Przez wiele minut wynik był otwarty. Choć do przerwy żółto – niebieskie przegrywały różnicą pięciu goli (14:19), kwadrans przed końcową syreną dogoniły rywalki i doprowadziły do remisu 25:25, potem 27:27. Nadzieję na wygraną lub remis odebrała jeleniogórzankom bramkarka MKS-u Jelfy Vitaralu Izabela Czarna (poprzedni SPR Lublin). Jej kilka skutecznych interwencji w końcowym fragmencie gry pozwoliło klubowym koleżankom powiększyć przewagę i odnieść zwycięstwo.

W zespole Energi AZS-u od pierwszych minut brylowała była zawodniczka KPR-u Monika Odrowska (zdobyła najwięcej, 10 goli). Trzy trafienia dołożyła kolejna eks jeleniogórzanka Dorota Błaszczyk. Zabrakło operowanej niedawno Joanny Załogi. Po pięć bramek strzeliły obrotowa Sylwia Matuszczyk i Garovic. Dzięki wygranej podopieczne trenera Reidara Moistada awansowały na piąte miejsce w tabeli Superligi.

Bramki dla KPR-u zdobyły Małgorzata Buklarewicz 9, Beata Skalska 7, Marta Dąbrowska 4, Dominika Grobelska, Aleksandra Uzar i Martyna Michalak po 3, Anna Mączka 2. Piłkarki KPR-u utrzymały ósmą pozycję – 11 pkt., bramki 500:553, ale mają już tylko punkt przewagi nad Piotrkovią Piotrków Trybunalski i KPR-em Ruch Chorzów. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego (8 marca), jeleniogórzanki u siebie powalczą z czwartym w tabeli SPR-em Pogonią Baltica Szczecin. Piotrcovia wyjeżdża do Olkusza, Ruch do Lublina.