![Duży popyt na mieszkania z drugiej ręki](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/61474/remont3.jpg)
– Proponowana w projekcie kwota jest taka sama, jak w poprzednich latach – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
W roku 2013 miasto wyremontowało 64 lokale, rok później – 84, w 2015 oraz w 2016 – po 60. – Relatywnie większa liczba mieszkań odnowionych w roku 2014 – wyjaśniono nam w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej – wynika z faktu, iż wtedy oddawano na cele socjalne jeden z domów wielorodzinnych przy ul. Wyczółkowskiego i koszty przygotowania ich były nieco niższe.
Nie wszystkie odzyskiwane mieszkania są remontowane ze środków miasta. Zdarza się, że po kalkulacji kosztów niektóre z nich remontują na własny koszt przyszli lokatorzy. Potem dostają przydział na ten lokal a później mają możliwość skorzystania z wykupienia go. Zainteresowanie taką formą jest bardzo duże. – Dochodzi do takich sytuacji, że na jedno mieszkanie jest 30 a nawet 50 chętnych – mówi J. Łużniak.
Komentarze (3)
Najpiew zniszczyli teraz bedom remontować .
Kto tam jest finansistą ?
Nigdy nie zwróci się nakład remontowy.
Sprzedać w takim stanie jak doprowadzili /'
Kupujący sam sobie wyremontuje .
Cos mi tu pachnie $.
Nie masz szans na prezydenturę "Ł"
Może niech chociaż ci co dostają te mieszkania ( wyremontowane) zapłacą część kosztów albo remontu albo wartości mieszkania. Ja muszę jeszcze spłacać kredyt hipoteczny przez kolejne 10 lat, a ktoś zwyczajnie dostaje mieszkanie za darmo.
Uważaj że coś zapłacą. Od dziecka jadą na zasiłkach. Tylko ulgi albo najlepiej wszystko za darmo. Spora część Polaków jest dysfunkcyjna a teraz jeszcze ma wsparcie rządu, no to grosza nie zapłacą.