To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Duże pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Duże pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ponad 10 mln zł trafi na inwestycje do podmiotów samorządowych i gmin powiatu jeleniogórskiego z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze trafią m.in. do jeleniogórskiego szpitala i sfinansują remonty dróg.

FIL to program rządowy, zakładający rozdysponowanie do samorządów 12 mld zł, na projekty infrastrukturalne, edukacyjne oraz cyfryzację. Na razie zadecydowano o podziale jednej trzeciej tej kwoty. Gdzie trafia pieniądze informuje sanator PiS Krzysztof Mróz.
- Największe wsparcie finansowe otrzymało Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. Szpital dostał 1.300.000 zł na utworzenie Pracowni Leku Cytostatycznego niezbędnej w leczeniu chorób nowotworowych oraz 700.000 zł na modernizacje budynku ZOL-u w Bolkowie (formalnie jest on częścią jeleniogórskiego szpitala). Także druga marszałkowska placówka - Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich otrzymał dotację w kwocie 1 500 000 zł na przystosowanie części pomieszczeń na potrzeby osób niepełnosprawnych – informuje senator.
Dofinansowanie do czterech zadań otrzymał powiat jeleniogórski. Pieniądze posłużą rewitalizacji terenu przy Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce (950 tys. zł), przebudowie mostu na drodze powiatowej nr 2760D w Podgórzynie (700 tys. zł), przebudowie mostu na drodze powiatowej nr 2741D w Mysłakowicach (500 tys. zł) i przebudowie drogi powiatowej nr 2744D w Jeżowie Sudeckim (1,100 mln zł).
Wsparcie rządowe otrzymała też gmina Piechowice na budowę sieci kanalizacji sanitarnej na obszarze miasta od skrzyżowania ul. Kryształowej i 1 Maja i DK nr 3 (Piechowice Górne) wraz z ul. Zieloną, gdzie trafi 650 tys. zł.
1 mln zł dostaną Janowice Wielkie na budowę nowego obiektu Przedszkola Publicznego, a 500 tys. zł Jeżów Sudecki na budowę sieci wod-kan w rejonie ulic: Graniczna, Łąkowa, Kwiatowa, Podmiejska, Zielna, Chabrowa, Gajowa. Do Mysłakowic, na rewitalizację i zagospodarowanie terenów w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury trafi 900 tys. zł. Wsparcie dostanie też gmina Podgórzyn - na rozbudowę budynku młodzieżowego schroniska turystycznego we wsi Staniszów dostanie 500 tys. zł.
 

Komentarze (12)

Zapiszę sobie te pisowskie deklaracje i będę śledził co z tego wyjdzie naprawdę. Mam czas.

Łuzniakowe deklaracje wyborcze też zapisałeś?
Wyglada że realizuje tylko zupełnie coś innego

Prawdopodobnie utworzenie tego funduszu ma służyć karaniu gmin nie popierających PiSu i premiować gminy popierające PiS. Jeżeli by tak było to jest to kontynuacja polityki dzielenia społeczeństwa.
Obserwujmy uważnie do jakich gmin trafiają pieniądze i wyciągajmy wnioski.

Tak, obserwuj uważnie a najlepiej sobie zapisz. Tylko potem nie chowaj zapisków żeby dalej drzeć mor dę o dzieleniu społeczeństwa...

Bardzo dobrze w końcu pis zrobi to czego PO chce od UE, tyle ze na krajowym podwórku .Więc o co ten lament

Pis i tak daje po uważaniu głównie dla swoich przyd***sów. Przykładem artyści. Tam "zadziałał" algorytm pt. niby dla wszystkich ale najwięcej dla swoich. A już na bidula Rydzyka to nie ma miary. Tam to już każdy minister musi coś wyskrobać.

Do Przerzutka.Ciekawe jak Ty byś dawał i pomagał np.sąsiadowi, który by na Ciebie pluł wyzywał cię i obrażał. Na koniec dodał ,,wypier...ać".Artyści mają ,biednych to oni obecnie świetnie grają.A jak mówił p.Komorowski,,trzeba było się ubezpieczyć".

Jeśli to są duże pieniądze (10 mln zł), to Jak nazwać te na nieudany remont teatru gdzie wywalono prawie 20 mln, tylko po to, aby fakt, odświeżyć wnętrza, ale za to popsuć i to w znacznym stopniu jego funkcjonalność techniczną. Skoro tyle rzeczy można zrobić za 10 mln, to ile za 20 mln??? To pytanie do władz jeleniogórskiego bałaganu.

przecież to jest tylko niewielki zwrot z naszych wpłat które płacimy do kasy państwa jako podatek dochodowy, zus, vat i inne daniny np. podatek od deszczu i inne głupoty, które nam wprowadza kolejny nie polski rzad - niech pis, po, lewica, konfederacja i inni przestaną nam dawać wystarczy żebyście przestali nam zabierać w postaci podatków i durnego zus i innych ukrytych opłat to wtedy sami sobie już poradzimy bo będziemy wiedzieli gdzie i jak zainwestować pieniądze które wy sprzeniewierzacie tak jak to robione jest od 30 lat przez zorganizowane grupy rzadzace polska ..

Jelenia Góra jest w powiecie jeleniogórskim???

Ostatnio w NASZYM MIEŚCIE widać jak wielkie pieniądze dostaje Nasze miasto od PIS-u i Zjednoczonej prawicy. Na każdym rogu coś się robi. Drogi, ścieżki rowerowe, centrum sportów w Jakuszycach, nowe od zera wybudowane dworce, a stary dworzec pięknie wyremontowany,i wiele,wiele innych inwestycji. Gdyby nie te pieniądze to w Naszym rejonie NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO. Tylko nie kłamcie, że to są pieniądze Miejskie bo doskonale wiecie, że tak nie jest. Od naszych włodarzy z PO-PSL-SLD to dostajemy same podwyżki. Taka prawda. Złodzieje jedne.

Największą bezczelną - Narodowa Złodziejką jest niejaka Beata Szydło, która ukradła publiczną kasę dla siebie i koleżków, pod pretekstem nagrody autonagrody (po kilkadziesiąt tysięcy zł na pisowski łeb), bo im się po prostu należało.