To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Drogowcy zaspali – zablokowane Michałowice

Drogowcy zaspali – zablokowane Michałowice

Samochody w rowach i marznący ludzie oczekujący na pomoc – tak dzisiaj po południu wyglądała droga do Michałowic. – Na jezdni była szklanka. Dlaczego nikt jej nie posypał – denerwowali się ludzie.

Zaczęło się po godzinie 15. Kilka samochodów jadących w górę od strony Piechowic zablokowało się na ulicy Sudeckiej. – Było tak ślisko, że nie można było podjechać pod górę – mówili ludzie, którzy dzwonili do naszej redakcji. – Kilka samochodów jest w rowie, kilka innych stanęło w poprzek ulicy.

Doszło do kilku drobnych stłuczek, gdyż auta najechały na siebie. Ludzie pomstowali na drogowców. – Tu nie ma śladu piaskarki – mówili.
Ulica Sudecka jest droga powiatową, ale za jej zimowe utrzymanie odpowiada Zakład Usług Komunalnych w Piechowicach. Prezes zakładu Waldemar Wojtaś twierdzi, że o sytuacji dowiedział się o godzinie 15. – Przygotowaliśmy się do wyjazdu i pojechaliśmy w górę. Problem w tym, że nie mogliśmy przejechać z powodu aut stojących na drodze. Musieliśmy ręcznie sypać piasek pod koła tych samochodów i wyciągać auta z rowów – powiedział nam na miejscu.
Innego zdania jest radny z Michałowic Bogdan Widak. – Dzwoniłem do prezesa już około 14.30 i mówiłem, że pada śnieg i zaraz będzie ślisko – mówi. – Gdyby przyjechali od razu, nie byłoby problemu. A oni pojawili się około godziny 17!
Jak mówi, kiedy na sesji proponowano zawarcie porozumienia z powiatem na zimowe utrzymanie dróg, jako jedyny był przeciw. – Obawiałem się, że ZUK sobie z tym nie poradzi – mówił. – Prezes zapewniał, że są przygotowani. Skoro tak, to dlaczego przyjechali tylko jednym pojazdem, kiedy mają trzy?
Po godzinie 19. ruch na ulicy Sudeckiej został przywrócony. – Ulica ta jest w miarę udrożniona, ale wciąż nie da się przejechać innymi ulicami, np. Kolonijną czy Łowiecką – powiedział nam przed godziną 20. radny Widak.

WP_20151123_002.jpg
WP_20151123_004.jpg
WP_20151123_005.jpg
WP_20151123_006.jpg
WP_20151123_009.jpg
WP_20151123_010.jpg
WP_20151123_012.jpg
WP_20151123_014.jpg
WP_20151123_020.jpg
WP_20151123_023.jpg
WP_20151123_026.jpg
WP_20151123_027.jpg
WP_20151123_013.jpg
WP_20151123_018.jpg
WP_20151123_019.jpg
WP_20151123_021.jpg
WP_20151123_008.jpg
WP_20151123_011.jpg
WP_20151123_017.jpg
WP_20151123_024.jpg
WP_20151123_025.jpg

Komentarze (36)

Prezes Wojtaś zaspał z odśnieżaniem bo gotował w Zuku obiad dla całych Piechowic i nie widział ze pada śnieg.

Wybraliscie Burmistrza to macie za swoje bo Burmistrz ma swoich jak prezes multinierób

dziennikarze też zaspali i nie udokumentowali ów samego początku żywiołu

A Ty zaspałeś do szkoły i nie nauczyłeś się jak używać słowa "ów" oraz odmiany tego słowa.

A ciemięgi kierowcy nie widzą że jest szklanka? Każdy myśli że mu się uda ,że ma umiejętności i brykę !
Śmieszy mnie te nowe od nowego roku systemy zdawania na prawko ,ta nauka "kontrolowanego poślizgu" 2 godziny .Następni geniusze.
Ślisko nie posypane barierka zakaz wjazdu.Amen.

A oponki zimóweczki + łańcuszki + trochę piasku w worku w bagażniczku się w górach nisko kłaniają

Zapomniałeś zdrobnić jeszcze piaseczek, woreczek i góreczki. Nie musisz do nas pisać językiem swojego dziecka. Rozumiemy normalnie, bez tych wszystkich ciuciu ciuciu a gugu a gugu.

[quote=Anonimousse]Zapomniałeś zdrobnić jeszcze piaseczek, woreczek i góreczki. Nie musisz do nas pisać językiem swojego dziecka. Rozumiemy normalnie, bez tych wszystkich ciuciu ciuciu a gugu a gugu.[/quote]

Ponurak z ciebie musi być....

[quote=Anonim z gór]A oponki zimóweczki + łańcuszki + trochę piasku w worku w bagażniczku się w górach nisko kłaniają[/quote]

i Ł0PATA a nie łopateczka.....

Znawca piasku w worku cały czas wozi piasek w worku następnym razem zapraszamy skoro zukowi go brakuje tylko jaki ten bagażnik duży musiał by być

Jak już ich wszystkich wyślesz do robót publicznych, to kto będzie kandydował? Wybraliście takich, jakich mieliście. Gdyby kandydowali lepsi, to chyba byście ich wybrali, czyż nie? No więc teraz stul dzióbek i spijaj nektar z działalności swoich wybrańców.

A do kogo pretensje,wybraliście ćwoków to ich macie . Co chcecie od Widaka ,bidulek się stara a że nie wychodzi inna sprawa :) . Zobaczcie jak wyglądają Piechowice , zarośnięte brudne i osrane . Cmentarz do dziś po Wszystkich Świętych nie posprzątany a gazetkę z cenami za wywóz śmieci wydrukowali . Bardziej czyste są wsie na Podlasiu niż nasze miasto .Panie Rudolf tak to jest jak się kradnie pomysły ,za Prezesa ZUKU ma się cwaniaczka i nie potrafi tego ogarnąć . Najlepiej się siedzi na stołku i czeka na pensję. Panie Burmistrzu już rok zleciał,jeszcze trzy i taczka .

Pokojowy burmistrz ma dzisiaj inne zajęcia niż odśnieżanie miasta,pokojowo będzie walczył ze śniegiem.

uwaga poszkodowani!!!!!! Jestem po rozmowie z prawnikiem i jest mozliwosc postawienia Waldemara Wojtasia w stan oskarżenia o nie dopelnienie obowiazkow sluzbowych i ubiegania sie o odszkodowanie za poniesione straty. Pozew bedzie tym skuteczniejszy jesli bedzie to pozew zbiorowy. Pozwoli to na eliminacje takich sytuacji jak ta obecna i wyeliminowania takich ludzi z pelnienia publicznych obowiazkow,zainteresowanych prosze o kontakt z radnym Michalowic

Uwaga poszkodowani! Zamiast straszyć prawnikami, może pójdźcie na ponowny kurs i egzamin na prawo jazdy? Najwyraźniej zapomnieliście lub nigdy się nie nauczyliście, że po oblodzonej nawierzchni jeździ się powoli, na oponach zimowych, a w razie potrzeby z założonymi łańcu****i. Bezgraniczne zaufanie do służb utrzymania dróg prowadzi do rychłej tragedii.

Kilka bezśnieżnych zim i mamy ofermy na drogach. Opony zimowe były ? Prędkość do warunków dostosowano ?

Każdego zadupia nie da się odśnieżyć.

kazdy ,kto posiada aplikacje w telefonie ostrzegajaca o zlych warunkach pogodowych wysylanych z miasta , na pewno wczoraj dostal na telefon ostrzezenie o mozliwosci wystapienia oblodzenia na drogach!!! Tylko ze ta informacja nie dotarla do Piechowic? TU PROKURATOR SIE KLANIA!!!!!

Może czas kupić dobre opony zimowe,a nie jezdzić na starych(czy Policja sprawdziła stan ogumienia?). Jeżdżą 15 letnimi gratami i wielkie zdziwienie.Kupcie auto z ESP itp.A jak nie macie kasy to autobusem.Będzie bezpieczniej dla innych uczestników.Potem szukają winnych,a nie zaczną od siebie.

Kupców auto z ESP, nie wjedziecie pod górę. Zapraszam do szklarskiej pod wyciągi jak spada śnieg...

Czys ty czlowieku oczadzial? :) esp na lodzie pomoze tyle co umarlemu kadzidlo, zwlaszcza przy jezdzie pod gore :) znawca Janusz od samochodow i jazdy sie znalazl ;) otworz szkolke z tymi madrosciami, chetnie sie zapisze i popatrze, z czyjej to glowy takie tumańskie wymysly wychodza :)

gwiazdy tańczą na lodzie :) ... Ford , Opel... ba nawet baletnica się znalazła w postaci skuterka....

Dobrze, że rajdu rowerowego nie było, bo mielibyśmy kupę śmiechu.

Bez obaw. I tak mamy kupę śmiechu. Z Ciebie. Na dodatek z przewagą kupy.

[quote=Anonimousse]Bez obaw. I tak mamy kupę śmiechu. Z Ciebie. Na dodatek z przewagą kupy.[/quote]

Ponurak z ciebie musi być.....

Kupcie z napędem 4x4.Może inteligencja Michałowic słyszała o takich autach?.A jak nie to sanki kupcie.Następny mądry na skuterku po lodzie jezdzi haha- pewnie to ten sepleniący radny bez szkoły co chce zająć miejsce innego radnego.

Taki głąb jak ty musi mieć paszport przy sobie, żeby mógł wjechac do Kiesewald !!!!!

Chyba Ci się przyciski na wehikule czasu pomyliły. Wracaj do lat '40 ubiegłego wieku. Może jakiś aliancki żołnierz zdąży Cię jeszcze odstrzelić.

Tak to ten co nie potrafi się wysłowić kalecząc język polski,umie czytać tylko z kartki.Taki mały chudy bardzo inteligentny,i jeszcze bardziej elokwentny-elita Michałowic.Jego imię zaczyna się na literę B.Pozazdrościć takiego radnego

a pan radny z michałowic to szykuje sobie grunt pod bycie burmistrzem piechowic czy jak? ciągle gdzieś ujada - dlaczego nie przyszedł z piaskiem ...

I co tu się dziwić? Przecież zima zaskoczyła drogowców... Skąd mogli wiedzieć, że będzie zimno, śnieg czy lód?

Ostatnie wpisy są nie na miejscu. Prawda natomiast jest taka, że zadanie utrzymania dróg w okresie zimowym należy do władz miejskich i jak widać nie potrafią się ze swoich obowiązków wywiązać. Szkoda. Proces zbiorowy jest jak najbardziej zasadny, może to nauczy osoby odpowiedzialne za taki stan. Prezes ZUK-u faktycznie bardzo się nam udał, najważniejsze,że jest zaufaną osobą pana burmistrza. Skargi więc nic nie pomogą, może Sąd nauczy panów rozumu.

A do kogo pretensje,wybraliście ćwoków to ich macie . Co chcecie od Widaka ,bidulek się stara a że nie wychodzi inna sprawa :) . Zobaczcie jak wyglądają Piechowice , zarośnięte brudne i osrane . Cmentarz do dziś po Wszystkich Świętych nie posprzątany a gazetkę z cenami za wywóz śmieci wydrukowali . Bardziej czyste są wsie na Podlasiu niż nasze miasto .Panie Rudolf tak to jest jak się kradnie pomysły ,za Prezesa ZUKU ma się cwaniaczka i nie potrafi tego ogarnąć . Najlepiej się siedzi na stołku i czeka na pensję. Panie Burmistrzu już rok zleciał,jeszcze trzy i taczka .

Sorry, ale taki macie w Michałowicach klimat.

A ja obstawiam, że po prostu chłopaki cwaniaki myślały, że ich golfy są przyczepne nawet na lodzie i po prostu darli jak na suchym, stąd te auta w rowach...