To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dowiozą niepełnosprawnych na szczepienie

Dowiozą niepełnosprawnych na szczepienie

Samorząd Jeleniej Góry pomoże osobom niepełnosprawnym (i nie tylko) w dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Uruchomiony został telefoniczny punkt zgłoszeń.

Z dowozu do punktów szczepień mogą skorzystać, zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 14 stycznia 2021r., osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub posiadające I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami.

 

Usługa transportu obejmie również osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego względem miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Jak skorzystać z pomocy? Zgłaszający się powinni mieć już ustalony termin szczepienia (powinny otrzymać sms potwierdzający). Rejestracji na szczepienia można dokonać za pośrednictwem infolinii 989, online na pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
Mając ustalony termin, należy umówić się na transport (obejmuje on dowóz z domu do punktu szczepień i z powrotem). Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców Jeleniej Góry funkcjonuje pod numerem telefonu 075 75 46 175, czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

 

Lista placówek, gdzie można zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, znajduje się na naszym portalu. Link: https://www.jeleniagora.pl/news/lista-placowek-gdzie-zaszczepia-przeciw-...

Komentarze (9)

470 tyś zaszczepionych podzielone przez 23 dni (od 27.XII do dziś) i podzielone przez 4 tyś punktów szczepień (to tylko połowa z tego co ma być) to wychodzi 5 szczepionek na dzień w jednej przychodni. W tym tempie zaszczepienie połowy Polaków zajmie 4 lata.
Ogromny sukces PIS-owskich rządów w walce z "pandemią".
Opisany powyżej transport specjalnie się chyba nie najeździ.....

Tu akurat jest plus dla ludzi. Nie szczepi się przy tak mało zjadliwej chorobie.

To prawie jak z wypadkami samochodowymi. Jedni wychodzą z nich cało, inni nie. Dlatego przepisy dotyczą wszystkich, choć nie wszystkim się podobają.

No patrz, ale kraj się zamyka, gospodarkę mrozi, aktywności zawiesza.

Sru tu tu tu. Jeszcze nie zaszczepiono tej grupy, która miała być pierwsza, a już dopisuje się coraz nowsze. Teraz pokątnie poza kolejkę wpycha się przede wszystkim służby represji. Rządowy dokument je wymienia: „Szczepieniami w pierwszym etapie zostaną objęci funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, pracownicy prokuratury, skarbówki, CBA. Do tego Żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Pożarnej. Wiarygodność władz tego państwa jest żadna, a podstawowym orężem władzy kłamstwo, więc nie ma co się podniecać i tracić czasu na organizację tego, co może nie nastąpić, a jeśli już to w nieodgadnionej przyszłości.

U schyłku komuny sławne stało się powiedzenie wygłoszone przez ówczesnego rzecznika rządu J Urbana - Rząd zawsze się wyżywi. Rząd Morawieckiego który czerpie wzorce z tamtego okresu zrobi to samo, albo już to zrobił. Tylko jak zwykle zdradziecko i po cichu - Więc może jakaś ankieta - Czy Rząd się już zaszczepi?

Tylko że już wiadomo, że Pfizer ogranicza produkcję szczepionki i nie będzie drugiej dawki dla części osób z grupy "0".

To logiczne, że tym bardziej nie powinno się powiększać grupy uprzywilejowanych. Ale najważniejsze, aby najpierw zaszczepili się ci co bliżej koryta (tym razem ze szczepionkami).

Nie podoba wam się szczepionka Pfizera i ich strategia - są pierwsi i najwydajniejsi - to czemu nie zrobicie sobie własnej wolskiej narodowo socjalistycznej szczepionki z podpisem hitlera Kaczyńskiego ? Co wam szkodzi żeby zamiast w rolnictwo, robolstwo, odtwórczość, propagandę - zainwestować w naukę, medycynę, farmację? Zobaczycie wtedy "jakie to wszystko proste", jak pan Józek z fotela pluje na firmy farmaceutyczne, bo tak mu akurat leży i "un to by dopiero zrobił".
Je*** pis.