To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dominik Połoński na Festiwalu Młoda Polska

Dominik Połoński na Festiwalu Młoda Polska

W jeleniogórskiej filharmonii trwa Festiwal Młoda Polska im. Ludomira Różyckiego. Kolejny koncert już w piątek, 21 października, o godz. 19.00.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod batutą Jerzego Swobody. Jako solista wystąpi Dominik Połoński - wielce uzdolniony wiolonczelista, koncertujący z powodzeniem zna estradach w Polsce i za granicą. To jedyny na świecie instrumentalista smyczkowy używający podczas gry tylko swojego prawego ramienia. Specjalnie dla niego Sławomir Korczowski skomponował Koncert na wiolonczelę, który usłyszeć będzie można podczas piątkowego wieczoru w Filharmonii Dolnośląskiej. W programie koncertu także Polonez uroczysty i Suita z baletu Pan Twardowski Ludomira Różyckiego oraz Toccata z Suity op. 10 Bolesława Szabelskiego.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy  zaproszenia na piątkowy koncert w ramach Festiwalu Młoda Polska im. Ludomira Różyckiego. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią muzycznych wydarzeń Filharmonii Dolnośląskiej. Zapraszamy!