To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Do Focus Mall na zakupy za dwa lata - zobacz video

Do Focus Mall na zakupy za dwa lata - zobacz video

Od wmurowania kamienia węgielnego rozpoczęto w końcu długo zapowiadaną budowę galerii handlowo-rozrywkowej Focus Mall w centrum Jeleniej Góry. Pierwszych klientów obiekt o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych przyjmie za dwa lata.

Zapowiadana już niejednokrotnie, także na naszych łamach, budowa nie mogła ruszyć, bo inwestora – firmę Parkridge Retail, zatrzymał kryzys finansowy, a poza tym aspekty prawne i planistyczne związane z gruntem po dawnym targowisku „Kiliński”.

Dwie działki, na których ma stanąć galeria są ciągle własnością miasta, a dzierżawa na rzecz Parkridge wygasa z końcem przyszłego roku.

- Prowadzimy rozmowy z miastem i wszystko na to wskazuje, że zamienimy się gruntami – wyjaśnia Magdalena Książek, dyrektor zarządzająca Parkridge.

Inwestor deklaruje także, że wykona dodatkowe świadczenia na rzecz miasta o wartości 3 milionów złotych, do których zobowiązał się w akcie notarialnym – przebuduje odcinek ulicy Kilińskiego, uliczkę Kamienne Schodki i parking na zapleczu „Handlówki”. Negocjowane będą z miastem jedynie kwestie wydłużenia terminów realizacji tych prac.

W galerii Focus Mall 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni będzie wynajęte pod sklepy, kino i punkty usługowe. Inwestor chwali się, że dziś ma już około 60 procent powierzchni wynajętych, a rozmowy z kolejnymi najemcami trwają. Wiadomo, że w obiekcie będą m.in. delikatesy sieci Alma, czy wiele sklepów odzieżowych znanych marek. W sumie w galerii będzie 89 sklepów, restauracje, kino z czterema salami, punkty usługowe i gastronomiczne oraz parking na 276 samochodów.

Prezes Parkridge Retail Development, Jarosław Fijałkowski zdradził także, że spółka kupiła w Jeleniej Górze jeszcze jeden grunt na obrzeżach i rozważa budowę tam Focus Parku, czyli mniejszego centrum handlowego. Taka inwestycja będzie wymagała jednak zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Dzisiejsza konferencję prasową oraz event z okazji wmurowania kamienia węgielnego prowadził Tomasz Kammel, który – mówiąc o kinie wielosalowym, jakie znajdzie się w galerii, zapytał, czy nadal w Jeleniej Górze da się po zapachu wilgoci rozpoznać osobę, która chodzi do kina „Marysieńka”. Dodał także, że gdyby nie był zmuszony wyjechać do warszawy, to nadal mieszkałby w Jeleniej Górze.

Przy okazji uroczystości firma Parkridge podarowała domowi dziecka „Dąbrówka” zestaw komputerowy.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Komentarze (1)

Obrębalski zamiast pozwalac na powstawanie nastepnych galeri w JG niech pomysli o powstaniu zakładów pracy dla ludzi!!!!!!!!!!pracowni Draxelmaiera
!!!!!!!!!!!!