Czwarta z rzędu porażka KPR-u

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin

W tym trzecia przed własną publicznością. Dzisiaj podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak uległy Pogoni Baltica Szczecin 28:30. Jeleniogórska drużyna jest w coraz trudniejszej sytuacji.

Przez większą część pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się odjechać. Jeszcze w 22 minucie KPR prowadził 10:9, ale od tego momentu do końca pierwszej części gospodynie zdobyły tylko trzy gole, tracąc aż osiem.

W przerwie sytuacja była co najmniej ciężka. Zaraz na początku drugiej połowy gola zdobyła Agata Cebula i Pogoń prowadziła już pięcioma golami. Wtedy szczecinianki popełniły sporo błędów przy wyprowadzaniu piłki, co było wodą na młyn dla podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak. Nie jest tajemnicą, że KPR najlepiej czuje się w kontrze. Właśnie po szybkich atakach gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania. Spora w tym zasługa Joanny Załogi i Małgorzaty Buklarewicz, które zdobywały ważne gole. Widać było, że jeleniogórzanki odzyskały wiarę w zwycięstwo. Mocno broniły, zmuszając rywalki do strat.

Na kwadrans przed końcem KPR za sprawą Załogi odzyskał prowadzenie (22:21). Potem przez jakiś czas była gra gol za gol a następnie zaczął się festiwal błędów z obu stron. Niestety, jeleniogórzanki nie wykorzystały okazji, by odskoczyć rywalkom. To Pogoń pierwsza otrząsnęła się z letargu. W 56 minucie kolejnego gola dla przyjezdnych zdobyła środkowa Monika Stachowska i jej zespół prowadził już 29:26. Stachowska rozgrywała bardzo dobre spotkanie, zdominowała grę na kole. Chwilę później po raz trzeci została odesłana na ławkę kar i zobaczyła czerwoną kartkę. Nadzieję dla KPR-u dała Galińska zdobywając ważne gole w końcówce. Kiedy na tablicy było 28:30 do końca pozostawały dwie minuty. Jeleniogórzanki zaczęły kryć wysoko i przynosiło to niezły efekt. KPR miał dwie znakomite okazje, ale rzuty Buklarewicz a potem Załogi w dobrym stylu obroniła Adrianna Płaczek. Chwilę później prosty błąd w ataku popełniła Małgorzata Mączka. Wynik już się nie zmienił. Niestety, kibice w tym sezonie jeszcze nie oglądali zwycięskiego KPR-u. Co gorsza, sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza dla jeleniogórzanek. Mają tylko 3 punkty (zdobyte w pierwszych dwóch kolejkach) i zajmują 10. miejsce.

– Był to mecz walki, nie uzyskałyśmy ani razu większej przewagi, ciężko mówić, że byłyśmy od nich lepsze – przyznała trenerka Małgorzata Jędrzejczak. – Drużyna ze Szczecina wykazała lepszą skuteczność, w końcówce nie wykorzystaliśmy kilku rzutów, stąd taki wynik. W pierwszej połowie nie potrafiłyśmy sobie poradzić z kołową drużyny przeciwnej. Dopiero w drugiej połowie wyglądało to trochę lepiej.

– Mogę się cieszyć, że mamy dwa punkty, bo KPR to nasz sąsiad w tabeli. Wiedzieliśmy że ten, kto wygra, idzie w górę tabeli, kto przegra – zostaje na dole – mówi Dariusz Molski, trener Pogoni Szczecin. – Nie była to wirtuazeria handballu. Ja się mogę cieszyć z jednego: kiedy straciliśmy tę dużą przewagę, to mój zespół nie poddał się, walczył. To jest charakter i serce do gry. Mamy młode dziewczyny, cieszy to, że one nabierają doświadczenia.

KPR Jelenia Góra – Pogoń Baltica Szczecin 28:30 (13:17)

kary: 4 – 6 min.

KPR: Kozłowska, Szalek – Wiertelak 4, Galińska 6, Mączka 2, Skalska, Buklarewicz 3, Rupp, Załoga 13, Kubicka, Żakowska.

Najwięcej dla Pogoni: Sabała 7, Stachowska i Cebula – po 6.