Czerwona Woda na łopatkach

W niedzielnym meczu grupy III klasy A w piłce nożnej drużyna Piasta Czerwona Woda przegrała u siebie z Piastem Wykroty 0:3. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, nawet, jak na A klasę.

Zawodnicy nie potrafili sobie poradzić nie tylko ze swoimi słabościami, ale także z nierówną murawą i silnym wiatrem. W efekcie to piłka rządziła nimi, a nie odwrotnie.

Atakowały Wykroty, miały przewagę, ale pod bramką rywali piłkarze zespołu gości tracili głowę. Zwłaszcza Piotr Krawczyk – gracz dobry technicznie, który jednak traci panowanie nad sobą, gdy ma dogodną okazję do strzelenia gola.

Czerwona Woda ograniczała się w pierwszej połowie meczu do przerywania akcji rywala i wybijania piłki poza boisko. Prędzej czy później taka taktyka musiała się zemścić. W zamieszaniu podbramkowym piłkę z bliska wepchnął do siatki Krzysztof Becla, zwany przez kolegą z drużyny Oko. Wykroty objęły prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze starali się wyrównać. Odkryli się i zostali skontrowani. Po ładnej akcji Krawczyka gola zdobył Bogdan Ciaciek. Pod koniec meczu pod bramką rywali odblokował się też Krawczyk. Strzelił swojego gola ustalając wynik spotkania na 3:0.