To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Co by tu jeszcze ukraść...

KPP Lwówek Śląski

Wczoraj pisaliśmy o kradzieży ażurowych płyt betonowych, a dziś o bramach do bunkrów. Tyle, że w tym przypadku skończyło się na zamiarze popełnienia przestępstwa. Przyczynili się do tego gryfowscy policjanci, którzy zatrzymali trzech amatorów metalowych bram do bunkrow z terenu byłego poligonu woskowego w Popielówku (gmina Lubomierz). Przy jednym z mężczyzn znaleziono środki odurzające. Teraz cała trójka stanie przed Sądem. Za usiłowanie kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

19 kwietnia, w poniedziałek, przed godziną 12:00 do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży metalowych bram do bunkrów z terenu byłego poligonu w Popielówku. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Tam funkcjonariusze znaleźli zdemontowane metalowe drzwi, które zostały pocięte i przygotowane do wywiezienia. Sprawcy zdążyli uciec przed przybyciem służb.

Po świeżych śladach samochodu udało się dotrzeć do miejsca, w którym mogli przebywać sprawcy. W jednym z domów funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby: 36- i 31- letnich mężczyzn oraz 31- letnią kobietę, która stała na czatach podczas usiłowania kradzieży. Dodatkowo przy jednym z mężczyzn znaleziono środki odurzające: amfetaminę oraz tabletki ecstasy. Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży.

KPP Lwówek Śląski

Komentarze (2)

To lokalne manewry elektoratu PO w celu utrzymania pełnej gotowości do działań operacyjnych w warunkach pola walki...

Poligon woskowy?No, no, to rzeczywiście ciekawostka.