To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cmentarna hiena w rękach policji

Cmentarna hiena w rękach policji

Bagażnik pełen krzyży, figurek z wizerunkiem Jezusa, wazonów i innych metalowych przedmiotów znalazła w piątek kowarska policja w trakcie kontroli drogowej 28-latka w Mysłakowicach. Mężczyzna jest podejrzany o bezczeszczenie trzech pobliskich nekropolii i grabież tamtejszych grobów. Policja poszukuje poszkodowanych.

Podejrzany jeleniogórzanin został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek rano, około godziny 9.30 w Mysłakowicach. W jego bagażniku znajdowały się skradzione z grobów liczne krzyże, figurki Jezusa, wazony oraz inne metalowe przedmioty. Wszystkie miały trafić do punktów skupu złomu. Jak się później okazało, mężczyzna beszcześcił trzy nekropolie: w Jeleniej Górze, Janowicach i Dziwiszowie.

Policja ustala pokrzywdzonych i straty. W tym celu prosi o kontakt osobiście z kom. Krzysztofem Tuzem z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, który zajmuje się tą sprawą lub telefonicznie pod numerem telefonu 75/75-20-147.

Nekropolie nie były jednak jedynym miejscem, które rabował 28-latek. Kilka dni przed piątkową kontrolą został zatrzymany za serię kradzieży kratek żeliwnych ze studzienek w mieście oraz Jeżowie Sudeckim na łączną wartośc 8 tysięcy złotych.

Za popełnione czyny grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Przeczytaj także: Kradną krzyże i sprzedają je na złomCmentarna hiena w rękach policji

Komentarze (3)

bezczeszczenie a nie beszczeszczenie

Co z tego że dziś ten złodziej jest w rękach policji, jak jutro go wypuszczą.Tak jak to było z poprzednią kradzieżą.On się czuje bezkarny.

bo w jeleniej krasc wolno tylko wybranym