To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cieplice rozbłysną na weekend

Cieplice rozbłysną na weekend

- Jak się nam nie uda, to będziemy świecić oczami, ale gdy festiwal okaże się sukcesem, to będziemy świecić przykładem – mówi żartem Robert Futerhendler, współorganizator i współpomysłodawca Karkonoskiego Festiwalu Światła. Dziś po południu rozpoczyna się trzecia edycja widowiskowej imprezy w Cieplicach. Organizatorzy są dobrej myśli, choć pogoda trochę pokrzyżowała im plany.

Jedną z imprez festiwalu będzie tworzenie lodowych rzeźb, a potem ich iluminacja. Przy dodatniej temperaturze prace mogą się nie udać. W tym roku organizatorzy pomyśleli tez o najmłodszych, dla których w swego rodzaju „piaskownicy” będą do dyspozycji bloki lodu, z których samodzielnie będą mogli wykonać rzeźby.

Przez trzy dni na placu Piastowskim i obrzeżach Parku Zdrojowego będzie można podziwiać pokazy laserów, mapping – czyli spektakle wizualne, iluminacje budynków oraz pokazy tańca z ogniem. Nowością będzie spektakl „światło-dźwięk” pokazywany w kościele ewangelickim.

- W Lionie organizowany jest największy w Europie festiwal światła. Ma już kilkudziesięcioletnią tradycję i 3 mln euro budżetu. My z budżetem półmilionowym przygotowaliśmy chyba atrakcyjna ofertę, skoro przedstawiciele liońskiego festiwalu byli u nas i wystawili nam bardzo dobre recenzje – dodaje Janusz Stańczyk, współorganizator Karkonoskiego Festiwalu Światła.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa szklanych prac absolwentów Liceum Plastycznego z Cieplic (pałac Schaffgotschów i hotel Caspar), wystawa zwycięskich prac fotograficznych z I i II edycji festiwalu (pałac Schaffgotschów), gala lodu, czyli wystawa rzeźb lodowych artystów z ASP we Wrocławiu, wystawa „malarstwa świecącego” niemieckiej artystki Mauga Houba-Hausherr (pałac Schaffgotschów).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU

 
Cieplice rozbłysną na weekend
Cieplice rozbłysną na weekend
Cieplice rozbłysną na weekend

Komentarze (1)

przedstawienie fajne!!! Gratulacje!!! ale t5en Futherhendler to oszustTTTT!!!!!