To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chodził po mieście w piżamie

Wychłodzonego mężczyznę odwieźli policjanci do szpitala. Chodził po mieście bez butów, ubrany był jedynie w piżamę. Jak się okazało, uciekł on z jednej z placówek medycznych.

Mężczyznę wczoraj ok. godz. 19 zauważyła policjantka, która była po służbie. - Zawiadomiła dyżurnego – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Mężczyzna był wychłodzony, trudno było nawiązać z nim kontakt.

Policjanci ustalili, że to 50-letni jeleniogórzanin. Przebywał on w jednej z placówek medycznych, wyszedł sam. Personel zawiadomił policję. Na szczęście, niedługo potem udało się go odnaleźć.

Policja apeluje do ludzi o to, aby nie byli obojętni na los innych. Nikt z przechodniów nie zainteresował się chorym człowiekiem, choć ubrany był tylko w piżamę i skarpetki. - Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii, zwłaszcza, że zbliża się zima – mówi E. Bagrowska. - Informacje można przekazywać na numer telefonu 997 lub 112.