To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chcą utworzyć Karkonosko - Izerski Klaster Turystyczny

Chcą utworzyć Karkonosko - Izerski Klaster Turystyczny

11 kwietnia w jeleniogórskim Hotelu Mercure po raz 6. organizatorzy i gestorzy turystyki z Polski i Czech spotkali się  na  Karkonosko - Izerskim Sejmiku Turystycznym, organizowanym przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. 

Tym razem uczestnicy sejmiku nie tylko rozmawiali o tym, jaki jest wpływ wydarzeń sportowych, kulturalnych i turystycznych na rozwój gospodarczy Transgranicznego Regionu Karkonosko – Izerskiego. Z inicjatywy właścicieli Hotelu Caspar, Villa Nova w Jeleniej Górze  oraz Artus w Karpaczu podczas sejmiku został podpisany list intencyjny deklarujący wolę utworzenia platformy współpracy przedsiębiorców, samorządów, osób prywatnych i instytucji  zainteresowanych rozwojem gospodarki turystycznej w Regionie Karkonosko - Izerskim.  Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny prowadziłby, zdaniem inicjatorów przedsięwzięcia i uczestników sejmiku turystycznego, skuteczniejszą bo wspólna promocję regionu oraz wprowadzałby innowacyjne produkty turystyczne.

 

Więcej o 6. sejmiku turystycznym i Karkonosko - Izerskim Klasterze Turystycznym napiszemy w poświatecznym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.
 

Komentarze (7)

Super pomysł - ale z tego projektu należny wyłączyć STAROSTWO POWIATOWE W JELENIEJ GÓRZE - w ogóle wszystkie ,,siły,, polityczne z naszego regionu - bo tylko się będą lansować przed wyborami - Bo wiadomo, że nikt nie da ci tyle, ile obieca kandydat na publiczną funkcję.

Starostwo Powiatowe jak mech jest wszędzie

Kibicuję temu pomysłowi i życzę sukcesów !

Śmierdzi dzierzbą na odległość... Dopóki on albo ludzie od niego będą mieli z tym cokolwiek wspólnego, dopóty taki klaster może się okopać i pozamiatać :)

Rozmowy z Burmistrzem Szklarskiej Poręby są zawsze bardzo pouczające. Na każdy temat. To że jego rozmówcy nie zawsze i nie wszystko są w stanie zrozumieć co do nich mówi, to nie żaden mankament. Pan Burmistrz też tego nie rozumie.

Klaster to taka "spółka". A mówiły jaskółki .... Promocja jest potrzebna, osoby prowadzące promocję w gminach problem mają zdiagnozowany. Na potrzeby porzadnej promocji trzeba 1 milion złotych. Część gminy dają ze swoich budżetów resztę powinni dołożyć gestorzy bazy turystycznej a z tym jest problem i zastanawiam się co się musi zdarzyć by wreszcie zadziałało wespół zespół. Cenne inicjatywy to MY potrafimy zarzynać już na starcie.