To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Celtycki sen pod Karkonoszami

Wspólnie ze słynnym zespołem Carrantuohill zagra harfistka Anna Faber.

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na niezwykłe spotkanie z muzyką. Piątkowy wieczór, zarezerwowany tradycyjnie na koncerty symfoniczne, 27 listopada wypełni koncertowe widowisko zatytułowane „Celtic Dream”, w całości wypełnione muzyką i tańcem rodem z Irlandii. Początek o godz. 19.00. 

Dla jeleniogórskiej publiczności zagra słynna polska grupa Carrantuohill, uznawana za jeden z najlepszych zespołów w Europie grających muzykę celtycką. Zespół Carrantuohill obecny jest na scenie muzycznej od 28 lat. W dorobku ma kilka tysięcy koncertów zagranych w wielu krajach. Na festiwal w amerykańskim Claremont muzycy pojechali na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza. Wśród muzycznych trofeów zespołu jest nagroda FRYDERYK przyznana w kategorii etno/folk oraz Złota i Platynowa Płyta za wydawnictwa z ich nagraniami cieszącymi się wielkim wzięciem publiczności. W Jeleniej Górze Carrantuohill wystąpi z programem łączącym tradycyjną, ludową muzykę celtycką z urzekającym brzmieniem harfy, na której grać będzie Anna Faber, oraz głosem utalentowanej wokalistki - Anny Buczkowskiej. Całości dopełni widowiskowy taniec irlandzki w wykonaniu tancerzy z formacji SALAKE - mistrzów świata w młodzieżowej kategorii „step dance”.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na ten właśnie koncert. Informacja o tym, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 listopada 2015. 

Komentarze (2)

Jako skandal traktuję praktycznie żadną możliwośc zakupu biletu na ten spektakl.Dlaczego tylko jeden występ i w tak małej sali?Trzy tygodnie temu wszystkie miejsca były już zarezerwowane/ sprzedane /?Mało satysfakcjonująca sytuacja..

Co takiego? To faktycznie skandal..