To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

CBA szuka łapówki

CBA szuka łapówki

- Czy Ryszard Sobiesiak proponował panu łapówkę? - pytał funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego syna burmistrza Karpacza, Bogdana Malinowskiego. Firma syna burmistrza wykonała zlecenie dla przedsiębiorstwa R. Sobiesiaka.

CBA sprawdza kontakty firmy Winterpol Ryszarda Sobiesiaka w Dusznikach i Karpaczu od dawna. Zabrała, m. in., dokumenty dotyczące interesów Winterpolu w Karpaczu, dostępne w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze. W ostatnich tygodniach na przesłuchania w delegaturze CBA we Wrocławiu zostało wezwanych kilka osób z Karpacza.

Były wypytywane między innymi o plany budowy kolejki krzesełkowej w Karpaczu przez Winterpol. Przypomnijmy, że ma ona powstać pod istniejącymi kolejami linowymi na Kopę. Załatwianie formalności, których celem jest pozwolenie na budowę, przeciąga się jednak, gdyż niektóre elementy projektu wyciągu i nartostrady budzą wątpliwości i protesty.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 39/10.

Komentarze (6)

Co za g****e pytanie zadaje CBA. Wiadomo przecież, że syn burmistrza nie wziął łapówki. On tylko wykonał zlecenie dla przedsiębiorstwa R.Sobiesiaka.

co za g......pki to tak jak by zapytali złodzieja czy ukradł swoją drogą pewnie wykonaną pracę przez pana Malinowskiego można uznać już za łapówke

Chyba CBA "zabrało"...

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :evil: :silly:

:( :( :( :( :whistle: :huh: :huh: :huh: :huh: :shock: :lol: :lol: :lol: :s :s :s :s Oświadczam obecnym że: przyjmę każdą ŁAPÓWKĘ . Wymieniona łapówka nie powinna zawierać Vat-u, wówczas jest legalna. Takowe łapówki przyjmuję w parku, w godz. od 7,00 do 9,25 z przerwą na lincz./ lunch/ . Dysponuję prywatnym znakiem rozpoznawczym czarny guzik na wysokości pępowiny. posiadam ze sobą neseser kolor siwy. Z chwilą napełnienia , jak zawsze udaję się w nieznanym kierunku, ze względu na podsłuchy leśne - firm szpiegowskich: ABW, BOR, ABP ,CBŚ .