To było obowiązkowe zwycięstwo

Jeśli nie teraz, to kiedy – to pytanie zadawali sobie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej. Karkonosze Jelenia Góra pokonali w sobotę Budowlanych Lubsko 2:1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej piłkarskiej III ligi.

Jeleniogórzanie mieli przewagę od pierwszych minut. W 31. minucie faulowany w polu karnym gości był Michał Szramowiat a rzut karny na bramkę zamienił Maciej Firlej. Od tego momentu gospodarzom grało się łatwiej. Jeszcze przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Krzysztof Pieśkiewicz, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości strzelił obok słupka.

Co nie udało się temu zawodnikowi w pierwszej, udało się w drugiej połowie. Podawał Bartosz Poszelężny a Pieśkiewicz strzałem z 7 metrów pod poprzeczkę podwyższył na 2:0.
Gospodarze mogli wygrać wyżej, bo stworzyli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnej bramki. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Łukasz Kowalski, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.
Goście doszli do głosu tuż przed końcem mecze. Marcin Piech zdobył kontaktowego gola pięknym strzałem z 18. metrów okienko bramki gospodarzy. W doliczonym czasie gry Oskar Wieliczko obronił groźny strzał rywali z rzutu wolnego.

Karkonosze Jelenia Góra – Budowlani Lubsko 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Firlej (k) 32', Kraśnicki 60' dla Karkonoszy oraz Piech 88' dla Budowlanych
żółte kartki: Bochnia, Wersocki, Kraśnicki, Mateusz Firlej, Palimąka oraz Kikoła.
Sędziowali: Maciej Dudek jako główny oraz Krzysztof Urban i Grzegorz Dudek.
Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski, Wawrzyniak, Bochnia, Mateusz Firlej, Kraśnicki (68' Górski), Poszelężny, Wersocki (82' Palimąka), Maciej Firlej (60' Kowalski), Szramowiat, Pieśkiewicz (78' Kusiak).
Budowlani: Kowalski – Dynowski, Jeremicz, Kordiak, Kuźmiński (70' Bahyrycz), Kikoła, Łyczko, Piech, Sieczkowski, Ściłba, Radko (70' Skrobania).