To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bunt kobiet w Czernicy

Bunt kobiet w Czernicy

Obok przystanku autobusowego w Czernicy leży kupa drobnych kamieni, które mają zostać wysypane na drogę, by można było po niej wygodniej jeździć. Mijają dni, kamienie są rozkradane, a ludzie nie mogą się dogadać, kto ma je rozsypać.

W sprawę zaangażowali się mieszkańcy, sołtys, radny, zastępca wójta, a problem nadal nie jest rozwiązany. Może skończyć się tak, że grys zostanie zabrany i nieutwardzona droga długości stu kilkudziesięciu metrów, należąca do gminy i prowadząca do ośmiu posesji, pozostanie w fatalnym stanie.

Czernica to pięknie położona wieś w gminie Jeżów Sudecki w powiecie jeleniogórskim. Bogusława Deja prowadzi tu gospodarstwo agroturystyczne.
- Od 15 lat nic nie zrobili z tą drogą! - mówi. - W tym roku powiedzieli, że nie jest ujęta w planach. Gdy były ostatnio powodzie, w drodze zrobiły się dziury i koleiny.

Gmina zafundowała dwie wywrotki grysu, który miał poprawić stan drogi. Wystarczyłoby go wysypać na drogę, zwłaszcza w najbardziej dziurawych miejscach.

- Jedną wywrotkę grysu wysypali na drodze i pan Czesiek, który ma budynek obok, rozłożył go sobie – opowiada donośnym głosem Bogusława Deja. - Drugą wywrotkę wysypali koło przystanku. Tak zdecydował sołtys, Adolf Rozum. To przez niego sami mamy sobie załatwić rozsypanie grysu na drodze!

Z tego, co mówi sołtys Rozum i radny Lesik, było inaczej - druga wywrotka zostawiła grys przy przystanku, a nie na drodze, bo była większa od pierwszej - za szeroka, jak na wąską wiejską drogę.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 33/09.

Komentarze (8)

:evil: totalne JAJA !!! Czytałam to i Śmiech na Sali + Jak nie chcą sobie tego Gryzu posypać na drogę to nie muszą dostali to za darmo i maja wymagania by im ktoś to rozsypał :evil: , wcale nie powinni im tego Gryzu dać powinni sobie kupić za własna kasę :evil:

a ploszczyna ma piekna droge hehe :evil: :woohoo: :lol: :whistle:

dzieki bogu w ploszczynie jest piekna deoga hehehehehe :evil:

:woohoo: A w Czernicy fajno Jest !!! a ludzie marudzą ! :0 ... w Wioskach innych jak Płoszczyna czy Chrośnica lub siedlęcin, Dziwiszów to ludzie nie marudzą tylko zasuwają by coś mieć a tu tylko Marudzą i leniuch***ą !!! :huh:

:D ale jaja tu wypisują : - wywrotkę wysypałem tam gdzie mogłem dojechać dalej drużka była wąska wiec wysypałem ja zaraz na poboczu! :woohoo:
jak widać na zdjęciu ... po prostu Śmiech mnie ogarnia jak widzę te zdjęcie po prostu BEZ Komentarza to zostawiam :evil: :evil: :evil:

wy banda przygłupów sami wziąść się do roboty i rozsypać sobie ten grys a nie mówić że syn nie może 20kg podnieść ale piwo pod sklepem to pije i może unieść butelke wy nieroby socjalistyczne brac się do roboty a nie marudzicie leniuchy może sołtys z radnym mają wam wysypać wy przygłupy :evil:

:lol: Super - Wojak !!! Stawiam ci Browarki !!! a zdjęcie jest CUDNE ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Żal mi ich
d*** nie mogą ruszyć a pod sklepem[...]

Nie to że dostali zadarmo to jeszcze mają problemy>!!!
Banda Deklów