To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Budują fontannę

Budują fontannę

W minionym tygodniu ruszyły wreszcie prace przy budowie fontanny u zbiegu ulicy Wolności i alei Wojska Polskiego. Mają potrwać do końca wakacji.

Stara fontanna w czerwcu została rozebrana, potem przez kilka tygodni na placu nic się nie działo. W minionym tygodniu pojawili się robotnicy. Nowa fontanna będzie mniejsza od poprzedniej, skwer zostanie uzupełniony zielenią.

Inwestycja ta ma kosztować 700 tysięcy złotych. Pieniądze te pierwotnie były przeznaczone dla MZK, ale radni za namową władz miasta przesunęli je i przeznaczyli na zagospodarowanie tego terenu.

Fontanna ma powstać do końca wakacji.

Komentarze (10)

pokażcie mapę projektu tej fontanny i zagospodarowania terenu. Nie mogę się doczekać końca inwestycji,a to jeszcze cały miesiąc.Prezydent i radni zabrali nam MZK pieniądze na newralgiczną inwestycję tego miasta.Wg decydentów bez komunikacji miasto będzie żyło, bez fontanny nie. Dobrze że będzie to fontanna imieniem MZK.

prognozuje przyszłość tego skweru:
-będzie wszystko zniszczone,brud i smród.Zrobi to banda z tej dyskoteki obok.Obleją wszystko,popiszą,wyłamią i narzucają kiepów i butelek.

Te 700 tys.można przeznaczyć na elewacje budynków ul.Wolności i Wojska Polskiego zapewne to by nie wystarczyło ale na dobry początek .Czy nasze władze nie widzą że fontanna w towarzystwie zrujnowanych ,brudnych budynków będzie wyglądała jak róża w kożuchu.Dlaczego mieszkańcy naszego miasta nie mogą mieć wpływu na jakie cele wydawane są pieniądze z naszych podatków.Chcemy mieszkać w ładnym otoczeniu,elewacje na budynkach w naszym mieście w większości pamiętają okresy wojny.Zgadzam się z "anonimowym "ta nowa fontanna będzie w krótkim czasie wyglądała jak poprzednia.

Właśnie - dlaczego nikt nie pokaże projektu tej fontanny???

link nie działa.

Mimo wszystko link nie działa - "404 Not Found"....

:evil: