Brąz i czwarte miejsce Hutnika

Młodzież z Klubu Sportowego „Hutnik” Pieńsk  uczestniczyła w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym I Wyciskaniu Leżąc Klasycznym Juniorów do lat 16 i 18, które rozegrane zostały w Kielcach.Katarzyna Łój rywalizowała w wyciskaniu w kategorii wagowej 57 kg juniorek do lat 18.  Debiutująca w tej rangi zawodach poczynała sobie nadzwyczaj śmiało zaliczając wszystkie 3 podejścia. Uzyskała ostatecznie wynik 47,5 kg co dało brązowy medal. Walkę o srebrny medal przegrała jedynie wagą ciała z Karoliną Wiśniewską („Rybak” Władysławowo). Jako ciekawostkę należy dodać, iż tę kategorię wagową wygrała aktualna druga wicemiss Dolnego Śląska, Klaudia Markowska z Legnicy.

Do walki o medale przystąpił także 16-letni Dawid Trela, który także debiutował w mistrzostwach Polski. Dawid startował w trójboju siłowym w kategorii wagowej 59 kg juniorów do lat 16. W pierwszej konkurencji trójboju przysiadzie ze sztangą uzyskał wynik 70 kg, paląc w 3 podejściu 80 kg co pozbawiło go praktycznie możliwości walki o medale. Jednak zawodnik „Hutnika” rywalizował dalej uzyskując w wyciskaniu 55 kg i w martwym ciągu 100 kg co dało w sumie 235 kg i czwarte miejsce w swojej wadze.