Brąz Gimnazjum nr 4 w piłce ręcznej

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z „czwórki” w finale rozgrywek Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży 2013 w piłce ręcznej, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk. W turnieju w Lubinie zajęły trzecie miejsce.

W finale wystąpiły cztery najlepsze szkolne zespoły, mistrzowie poszczególnych stref. Strefę legnicką reprezentowało Gimnazjum nr 2 z Lubina, wałbrzyską Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, wrocławską Gimnazjum nr 28 z Wrocławia, a jeleniogórską Gimnazjum nr 4 z Jeleniej Góry.

Dziewczęta z Jeleniej Góry prze wcześniejsze szczeble rozgrywek (miejskie i regionalne) przeszły jak burza. pokonały wszystkie rywalki i do finału awansowały z kompletem zwycięstw.

Finał okazał się zbyt trudną przeprawą dla naszych dziewczyn, ale i tak udało im się wywalczyć miejsce na podium.

Końcowa kolejność:

1. Gim. 2 Lubin

2. Gim. 28 Wrocław

3. Gim. 4 Jelenia Góra

4. Gim. 2 Świebodzice

Skład brązowych medalistek: Daria Skoczke, Natalia Janas, Agata Skowrońska, Emilia Rybak, Urszula Zielińska, Paulina Libersbach – (zawodniczki klubu KPR MOS Jelenia Góra), Angelika Stefan, Naila Abdulajew, Roksana Spring. Opiekunowie/nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Rybarczyk-Rokita oraz Robert Trojan.