– O 8.25 otrzymaliśmy informację, z której wynikało, że ktoś podłożył ładunek wybuchowy w budynku Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze i że wybuchnie on o godzinie 12. - informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. - Przystąpiliśmy do ewakuacji ludzi i zabezpieczenia tego miejsca.
Ewakuowani są pracownicy prokuratury a także mieszkańcy budynków znajdujących się w promieniu 150 metrów. Zamknięto wszystkie ulice prowadzące wokół prokuratury.
Nie jest wykluczone, że to fałszywy alarm, jednak służby muszą działać zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami.
Aktualizacja
Poszukiwania ładunku wybuchowego trwały od rana, przed 12. przerwano je. Zapowiadanej eksplozji jednak nie było. - Za chwilę działania zostaną wznowione – powiedziała nam przed 13. rzeczniczka policji.
Informacja o podłożonej bombie dotarła do służb drogą mailową. Okazuje się, że podobne alarmy wywołano dzisiaj w kilkunastu miastach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Koszalinie czy Krakowie. Tam także dotarły maile o podobnej treści. Dotyczą budynków prokuratury i szpitali. W przypadku niektórych szpitali odstąpiono od ewakuacji.
Przed godziną 14. akcję przerwano i sytuacja wróciła do normy. Ładunku nie znaleziono.
Komentarze (9)
Wniesc i ukryc bombe w budynku prokuratury moglby tylko policjant. Zwykly klient ma dostep tylko do korytarza i kibla gdzie moglby najwyzej pozostawic torbe.
Jeeest i komandos z Impel Security z I grupą inwalidzką. :)
W tvp info podają, że takich zgłoszeń jest kilkadziesiąt w całej Polsce.
Anonimowe maile o ładunkach wybuchowych w co najmniej kilkunastu miastach: Warszawa, Katowice, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Koszalin, Ostrołęka, Jelenia Góra, Racibórz, Kraków
Tablice pojazdów operacyjnych widać:):)
Ja BOMBĘ!!! Zrobiłem dziś rano w toalecie. Mam wezwać saperów???
Jestem zdecydownie za publicznym podawaniem danych osobowych i wizerunku sprawców tego typu przestępstw, gangsterów, dilerów narkotykowych, faszyzujacych kiboli oraz sprawców "pod wpływem" wypadku drogowego! Społeczeństwo winno ich poznać i dodatkować napiętnować i nie powinno być stosowanie "domniemanej niewninności", ochrony przestępców, których wina jest jeszcze przed procesem pewna w 100 procentach! Kto podejmuje się takich działań winien z tym się liczyć, społeczne wykluczenie będzie znacznie dotkliwszą karą niż kara więzienia (najczęściej w zawieszeniu)!
dla czego odstąpiono od ewakuacji niektórych szpitali, zamiast "niektórych prokuratur czy urzędów?". Czyżby postawiono na ewentualną eutanazję, miast utratę kwiatu róż z bukietu prawa, czy wybitnych Monteskiuszów?