Prezes zarządu Spółdzielni Rękodzieł Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu – Helena Smoleńska otrzymała Honorowe Wyróżnienie „KERAMOS”, przyznawane przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Honorowe wyróżnienie „KERAMOS” zostało ustanowione przez Radę Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Laureatami są osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Wydziału lub odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne w dziedzinie ogólnie pojętej ceramiki. Helena Smoleńska to pierwsza osoba związana z przemysłem ceramicznym w Bolesławcu, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.
Z kolei Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” zdobyły statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa” w 13. edycji Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej w kategorii Ambasador Dolnego Śląska. Nagrodę, w imieniu spółki, odebrał Wiesław Ogrodnik, prezes zarządu spółki Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. Wyróżnienie przyznano w uznaniu pozycji firmy w regionie. Zakłady funkcjonują na rynku od 1946 r., a pod obecną nazwą od 1980 r. Są największym producentem naczyń kamionkowych w regionie. Konsekwentnie od początku istnienia dbają o wysoki poziom artystyczny i jakościowy wyrobów, które są rozpoznawalne na świecie i stanowią wizytówkę Bolesławca i Dolnego Śląska.
Dolnośląskie Gryfy to najważniejsza nagroda gospodarcza przyznawana przedsiębiorstwom działającym na terenie województwa dolnośląskiego.
Kolejna firma ceramiczna i kolejna nagroda: Fabryka Naczyń Kamionkowych Manufaktura Sp.J. Smolenski & Zwierz zdobyła dwie statuetki must have tegorocznej edycji Design Festival w Łodzi. Manufakturę wyróżniono za kolekcją „Renesans” Doroty Koziary oraz projekt „Polski Stół”, realizowanych wspólnie przez trzy duże dolnośląskie zakłady wytwarzające wyroby stołowe z różnych tworzyw: Porcelanę Kristoff z Wałbrzych, Hutę Julia z Piechowic i bolesławiecką Manufakturę. Pomysł „Polskiego Stołu” zrodził się z chęci powrotu do tradycji, w tym do dawnych materiałów i technik wytwarzania, które mogą stanowić inspirację dla nowoczesnych rozwiązań.
W ramach plebiscytu must have Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych i najbardziej zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w polskim projektowaniu. Wytypowane podczas obrad ekspertów prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej aktualnej edycji festiwalu. W ciągu roku wystawa must have podróżuje również po polskich i zagranicznych targach i festiwalach.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...